Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A1 friss jogosítvány utas...

Fodor patrik kérdése:

A1 friss jogosítvány utas szállítása lehetséges?

Figyelt kérdés
úgyhallottam hogy A1 motorkerékpár jogosítvány megszerzése után 1 évig utast nemlehet szállítani ez igaz bünteti a törvény vajon vagy csak egy "javaslat"??
2011. aug. 30. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
2 évig kezdő jogsid van azaz 2 évig nem szállíthatsz utast. Ez vonatkozik az összes motoros kategóriára tehát: "A" "A1" "A korlátozott"
2011. aug. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
értem:) és a törvény bünteti ha mondjuk haveromat elviszem egy karikára és pont elkapnak ?:D
2011. aug. 30. 20:26
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel tilt, így szankcionál is. Ugrott a jogsid, ha elkapnak.
2011. aug. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elvileg büntethetnek persze, de általában lesz4rják.

Nem szoktak ilyennel foglalkozni.

2011. szept. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Azt nem tudom, hogy hol van leírva a tiltás, mert a 2011. decemberében kiadott 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendeletben és annak mellékleteiben valamint az érvénybe lévő és érvénybe is maradó 1/1975. (II. 5.) KPM–BM együttes rendeletben sem láttam korlátozást. Az utóbbi 46.§ és 48.§ foglalkozik az utasszállítással.
2012. okt. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!