Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogosan buktatott meg a...

Kevin42 kérdése:

Jogosan buktatott meg a vizsgabiztos vagy csak a pénzre hajt?

Figyelt kérdés

Szóval ma volt a vizsgám (M kategóriás). Akivel párba mentem gyerek teljesen nevetséges volt. (Plexi nélküli bukó, biciklis kesztyű, nem engedte át a gyalogost stb.) Én velem minden okés volt, annyiba kötött bele a vb, hogy túl későn raktam ki az indexet.Ügye Én hátul mentem, az út jobb oldalán, kitettem az indexet hátranéztem majd befordultam. Minek kéne 20 méterrel előtte indexelnem, amikor alapból a jobb oldalon megyek, úgy hogy mellettem jobbról senki se tud előzni.A vicc az az egészbe, hogy a másik "hibaként" azt hozták fel, hogy túl hamar kezdtem el indexelni a lámpás kereszteződés előtti utcánál amikor mi a lámpánál fordultunk jobbra.(Le is kanyarodtam jobbra a sáv jobb szélére a buszmegállón keresztül) A baj az az egészben, hogy most kezdődik a suli és semmi időm nincsen kb. délelőtti vizsgákra menni + este még pótórákra.Érdemes egyáltalán pótórákat vennem? Lehet hogy az oktató a szemét? Vagy a vizsgabiztos akarta hogy lefizessem? Van aki azt mondta hogy úgyis csak 3x-ra engednek át.Egyébként nagyon szépen mentem, még az oktató és a vb is mondta, de az index... Nővérem is 3x-ra ment át a forgalmin, B kategóriával, neki az volt a baj pl. hogy az egyirányú utcába nem húzódott eléggé jobbra...


U.i: Az index alapból nem működik jól a motoron, mert jobbra indexnél nem marad úgy, hanem úgy kell tartani hogy villogjon. Ja és az utolsó kérdés. A hibapontok hogy működnek egy vizsgánál?


2011. aug. 31. 11:38
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Egyébként semmilyen lapot nem kaptam a vizsgáról...
2011. aug. 31. 11:44
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez át verés mert át kellett volna hogy engedjenek, mert a túl hamar indexelés kis hibának számít tudtommal tehát ezért még nem járna bukás, lehet a vb hibája is. De az oktatónak is figyelni kellett volna mivel motorodon az index nem úgy működött ahogyan kellett volna így azzal nem is mehettél volna vizsgázni, szerintem erről kérdezd meg az oktatódat, és az iskola vezetőjét is hogy ez most jogos volt e vagy sem. Az sem megoldás ha a vb-t lefizeted. Esetleg nem lehet hogy a vb kevert téged a másik vizsgázóval akivel mentél? mert ha igen akkor ebből bajok is lehetnek. Én suli elején csináltam meg a B kategóriás jogsimat és volt időm a délelőtti vizsgára mivel adtak nekem igazolást róla és el kell hogy ezt fogadják, gyakorló órákat vehetsz tanítás után is csak úgy kell megbeszélned az oktatóddal a dolgokat.

Tudtommal 10 kis hibád lehet amivel még át engednek ha nem érted el a 10 kis hiba pontot, nagy hibáknál már 1 is elég a bukáshoz. Ennek is járj utána (papírodon kell hogy szerepeljen) hogy kis hibának számított e abba a helyzetben vagy nagy hibának.

2011. aug. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Látom most írtad hogy nem kaptál lapot a vizsgáról ez nagyon nagy hiba volt mert kellett volna hogy kapj. Szóval reklamálj erről mindenképp.
2011. aug. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Bár abban egyet értek veled, hogy ha jobbra kanyarodsz, akkor nincs értelme kilométerekkel előbb kitenni az indexet, de a KRESZ szerint ugyebár megfelelő távolságban a kereszteződés előtt el kell kezdened indexelni, hogy mindenki tudja, hogy te be szeretnél kanyarodni... De a leírásod alapján nekem gyanús, hogy a másik srác lefizette a vizsgabiztost... Ne csüggedj, ha tényleg jól vezetsz, előbb-utóbb meglesz a vezetői engedélyed, bár lehet, hogy addig még legombolnak rólad pár vizsgadíjat.
2011. aug. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én kaptam lapot, de nem tudom hogy annak adnak e aki bukott mert én elsőre átmentem.

A hibapontokat összeszámolják és egy bizonyos határon túl már megbuktál.

Ez lehet az hogy előzéskor nem tartottál kellő oldaltávolságot, nem ismerted fel az elsőbbségedet.. stb

Ha összejönnek a hibapontok akkor meg is buktál.


Felénk nem szokás a kenőpénz. Aki nem teljesíti az elvárásokat az megbukik.

2011. aug. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves "Én kaptam lapot..."!

Ha valaki megbukik, akkor is kell lapot kapnia. Lehet, hogy a kérdezőnek elfelejtették átadni, lehet, hogy sumákoltak, ennek majd ő utánajár. 10 hibapont után van bukás. Felénk sem szokás a kenőpénz, viszont annyit buktatnak (mondvacsinált okokra hivatkozva), hogy nincs is nagyon szükségük rá...

2011. aug. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Látom most írtad hogy nem kaptál lapot a vizsgáról ez nagyon nagy hiba volt mert kellett volna hogy kapj. "


Csak akkor kap ha átmegy, egyébként a vb-nek le kell adnia. Úgyhogy kár okoskodni :)

2011. aug. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A vizsga után amit kellet volna kapnom lapot azt hol keressem? Az oktatómnál? Én befordulás előtt indexeltem. Amikor meg túl hamar akkor tényleg lehet hogy a kis utca előtt is már indexeltem, bár kétlem. (Egyszer szóltam az index miatt. Akkor azt mondta az oktató, hogy a megoldásokat kell keresni nem a hibákat)
2011. aug. 31. 12:05
 9/11 anonim ***** válasza:
kedves kérdető igen kellet volna kapnod vizsga papírt ha meg húztak akkor is, te úgy érzed ,hogy jól vezetsz,de aki semmi hibát nem csinál az nem bukik meg, az irányjelző,hiba tudtál róla akkor miért indultál el a vizsgára a motorral?
2011. aug. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Félreértettétek, a másik srác is megbukott, ő most 2x-ra.

Azért indultam el mert az oktató azt mondta h "Megoldást találjak, ne hibát keressek" magyarul Én szóltam hogy ez így nem jó, de nem érdekelte.

2011. aug. 31. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!