Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy történik a futóműbeállítás?

Hogy történik a futóműbeállítás?

Figyelt kérdés
Mit állítanak be és mihez?
2011. szept. 2. 09:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első kerekek alaphelyzetben nem függőlegesen és párhuzamosan állnak. A kerekek kifelé dőlnek, illetve összetartanak: a felső szélük kijjebb van, mint az alsó, elöl pedig kisebb a távolság közöttük, mint hátul. Ezeket a paramétereket a gyár adja meg, az ottani okos mérnökök találják ki, hogyan álljanak a kerekek. A műhelyben a vizsgálókészülékkel lemérik, hogy ezek az adatok hogy néznek ki az autón (néha elég durván eltérnek tőle), majd visszaállítják a gyári értékeket.

De van, hogy mást is megadnak a gyári mérnökök. Néhány futóműtípusnál a csap hátradőlésén is lehet módosítani. Ez azt jelenti, hogy az az egyenes, ami körül kormányzásnál elfordul az első kerék, hány fokkal dől hátrafelé a függőlegeshez képest. Ha van erre gyári adat és be lehet állítani, ezt is megteszik. Van, ahol a hátsó futómű is állítható valamilyen mértékben, olyankor ezt is meg szokták tenni.

Átfogóan ezt úgy hívják, hogy visszaállítják a futóműgeometriát - vagy éppen teljesen újat állítanak az átalakított futóműhöz.

2011. szept. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Erre voltam kíváncsi!

Köszönöm szépen!

2011. szept. 2. 10:11
 3/3 anonim ***** válasza:
A beállítás ugye azért is fontos hogy ne legelje le az autó a gumit menet közbe. Általában az első kerekek ha széttartanak vagy összetartanak akkor sokkal nehezebb haladni is vele mert fogja a motort ami többet fogyaszt. Én jártam így egyszer egy autómnál hogy nem jöttem rá miért fogyaszt olyan sokat. Míg egyszer meg nem toltam és azt hittem le van ragasztva a kocsi. Pedig nem is tünt fel hogy kerékszéttartása volt. Szóval célszerű ezt beállíttatni szakszerűen. És gumi is sokkal kevesebb kell onnastól. Meg azért biztonságosabb is vele közlekedni. Volt olyan ismerősöm aki törött autót vett és az egyik első futómű hátrébb volt 5 centivel mint a másik oldali. nem is volt gond egyenesbe de kanyarba nem értette miért sikít a gumi mindig?... :D
2011. szept. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!