Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tönkre megy a 2 ütemű robogóm,...

Tönkre megy a 2 ütemű robogóm, ha más motorolajat öntök bele mint ami benne van?

Figyelt kérdés
pl: van benne omw félszintetikus, és én castrol power 1 racing 2T FULLszintetikus olajat rakok hozzá. lehet baj belöle? yamaha jog 50-es
2011. szept. 2. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mármint amit a benzinbe kever be magának? Nem. Nem megy tönkre, csak ha nagyon silány minőségű olajat raksz bele és úgy használod több ezer km-en át.
2011. szept. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
tehát most silány van benne, de hozzá öntök nagyon jó minőségű (legjobb) olajat. akkor nem lesz gáz?
2011. szept. 2. 19:58
 3/9 anonim ***** válasza:
23%

Egyszerű képlet:

Sz@r olaj: Több, mint a keverési arányban írva. (mondjuk +5%)

Profi olaj: Annyi, esetleg pár %-kal kevesebb, mint a feltüntetett.

G.

2011. szept. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz gáz. Nekem is volt, hogy kicsiit olcsóbb volt a gépben aztán kezdett kifogyni kivillant a lámpa persze még akkor volt benne vagy 2-3deci és muszáj ugye ráönteni :D


Amúgy meg silány olajból hiába raksz többet, ha kormol meg füstöl tőle jobban mint az állat és lerakodik a kipufogóban a sok cucc.

2011. szept. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Egy 50-es jogba, ha nincs tuningolva, fölösleges a power 1:D Mi a szervízben általába a legolcsóbbat rakjuk bele, és nincs semmi probléma. Power 1 magas fordulatszámhoz való, én a Kawasaki KMX125-ömbe rakom a power 1-et.

Üdv: egy motorszerelő

2011. szept. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

Gratulálok annak a motorszerelőnek, aki a "legolcsóbb" olajat teszi a robogókba (mintha egy robogó alacsony fordulaton üzemelne...).


A legolcsóbb MOL meg OMW olajat max. a fűnyírómba teszem bele. Tény, hogy power racing olaj felesleges robogóba, de a legolcsóbbat SOSE tedd motorba. Keress valami középkategóriás olajat, az tökéletes lesz.

2011. szept. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%
Azért írtam hogy ha NEM TUNINGOLT. Egy gyári robogó nem 13ezres fordulaton üzemel. Ha nem hiszed el hogy a power 1-et magas fordulatra találták ki akkor hívd fe a Castrol információs vonalát és rájössz. Nem azt mondtam hogy nem lehet belerakni, csak fölösleges. Árulunk is olajat, és robogóba mindenki a legolcsóbb castrolt veszi meg, anélkül hogy mondanánk neki.
2011. szept. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy mezei "Nem tunningolt" robogó is simán pörög 8-9 ezret. Az pedig igen magas...


Az meg, hogy az emberek mit vesznek hozzáértés és pénztárcafüggő, semmi más. Ha megmondanád szerencsétlennek, hogy a blokkja 8e helyett 12e km-t bírna felújítás nélkül ha normális olajat venne bele akkor nyilván megvenné. Dehát ugye szerinted nincs különbség...

2011. szept. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
47%
Vannak ilyen olajfüggők..de kérem...egy 15éves yamaha jog-ba minek venni superhyperpro 8ezer forint/decis olajat? Miközben még csak nem is létezett ilyen szar mikor megjelent a motor...
2011. szept. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!