Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMX emet akarom újrafényezni...

BMX emet akarom újrafényezni mit kell vegyek?

Figyelt kérdés
először is bocs a rossz témáért nem tudtam hogy hova írjam. Van egy mongoose bmx em és elég ütött kopott a fényezése már habár nem is csoda mert 5 éves elmúlt úgy gondoltam megérdemel egy új fényezést és ha lehet házilag megcsinálnám én mit kell csinálnom hogy zajlik egy fényezés? olyan sprayel akarom (mindenféleképpen magam szeretném csinálni és nem akarom fényezőhöz vinni) Köszönöm
2011. szept. 3. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Azt mondják, a "szinterezés" időtálóbb megoldás. Egyébként én a 18 éves Mongoose hilltopper mtb-omat tavaly festettem újra. Én ripitsára szedtem a gépet, kromofággal lemarattam mindenütt a festéket (4 ismétléssel), majd átcsiszoltam finom dörzspapírral a vázat. Aztán alapozó spay-vel lefújtam kétszer. Ezután jó minőségű festékkel megszórtam (dupli...lor) három rétegben, óvatosan. Nagyon szép lett...

De tényleg kényes ez a megoldás, könnyen lepattog, nagyon kell vigyázni rá!

35

2011. szept. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

vsze csiszolópapírt, megcsiszolod először durvával, utána finom viszes csiszolással.

utána higítós ronygal áttörlöd az egészet, zsírtalanítás, és portalanítás címszó alatt

majd alapozó 2 réteg

végül maga a szín min. 3 réteg...

2011. szept. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

80as csiszolópapír, RO55 rozsdamaró ha rozsdás, brigéciol motormosó ( ez leszedi a zsírt, olajt) valamilyen fújós alapozó, átvonó festék.


Először szétszeded, kerék ki stb csak a vázat akarod gondolom festeni. Ott a csupasz váz. Először eltávolítod róla az olajat. Majd átcsiszolod az egészet, ahol rozsdás amennyire tudod lecsiszolod és a rozsdamaróval bekened. Portalanítod! Egy ronggyal letörlöd. Alapozó 1 sor vagy 2 attól függ mennyit ír de 99%ban 1 elég neki. Aztán mehet 2-3 sor fedőréteg.

2011. szept. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat idáig valószínű kromofággal leszedem az az összes festéket nyers fémig aztán csiszolás és glettelés mert sajnos van rajta 1-2 horpadás aztán alapozó és szín
2011. szept. 3. 22:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Gittelés akartad mondani azaz írni. Bocs, szúrja a szemem. Festő vagyok.
2011. szept. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
biztos :D nem tudom
2011. szept. 3. 23:54
 7/8 A kérdező kommentje:
már lefényeztem ha kell kép írjatok
2011. szept. 4. 21:19
 8/8 anonim ***** válasza:
jöhet!
2011. szept. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!