Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Váltással kapcsolatban?

Váltással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Hogyan hatékony az elindulás autóval?

1) ha nyomok egy kicsi gázt,kuplung szépen fel és egyre több gázt nyomok, vagy

2)elkezdem engedni a kuplungot és amikor érzem, hogy fog, elkezdem nyomni a gázt

vagy máshogyan?

A kérdésre szeretnék választ kapni, illetve jó tanácsokat.F*szságok nem érdekelnek!


2011. szept. 4. 12:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Inkább az 1.
2011. szept. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 B_la válasza:
Ha van fordulatszámmérő a kocsiban pórbálgasd, hogy benyomott kuplunggal felpörgeted a motort olyan ezres fordulatszámra de inkább picit fölé. Kezd el felengedni a kuplungot és közben próbáld meg ezt a fordulatszámot tartani addig amíg teljesen fel nem engeded a kuplungot. Persze sok gyakorlás kell de így szépen eltudsz indulni majd, nem úgy mint a nagymamák akik félórán át csúsztatják a kuplungot.
2011. szept. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Elkezded felengedni a kuplungot, mielőtt eléred a fogáspontot, gázt adsz (az elején még adhatsz rögtön a kuplung felengedésének pillanatától kezdve is, csak addig a 0,5 sec-ig amíg még nem érsz el a fogáspontig, feleslegesen pörgeted a motort, vagyis pazarolsz. De a kezdetben ha könnyebb, csinálhatod így is, mindegy) és a gázt tartod addíg (esetleg kicsit növeled) megindul a kocsi. Utána kuplung teljesen felenged, és gázt növelni. A csúsztatás közben is növelheted a gázt, végülis mindegy. Én csúsztatás közben nem szeretem emelni a gázt, mert akkor kicsit jobban csúszik a kuplung, jobban kopik, és a gázadásra fordított benzin egy része a csúszás miatt nem hasznosul :) Persze ha megszűnik a sávom és be akarok szélről középre sorolni, akkor nincs mese, tolom neki a gázt mint a barom, ott nincs sok variálás :)
2011. szept. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
általában az autó alapjáraton elindul, utána adod a gázt ,gyorsul, első esetben fölösleges pörgetés, mozdul az autó lehet nyomni a 2 est!
2011. szept. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam az elején, hogy kicsi gázt és engedem fel a kuplungot és amikor éreztem hogy kezd menni az autó akkor már több gáz... Persze gyakorlás aztán fog menni :)
2011. szept. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

Ha van fordulatszámmérő, használhatod, de ne szokj rá, mert átülsz majd egy teljesen idegen kocsiba/bármi miatt :)/ ahol nincs fordulatszámmérő, akkor meg nem fog menni ;)

2011. szept. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
1)
2011. okt. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hagyd a fenébe ,vegyél automatát.
2011. okt. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!