Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Létezik a angol KRESZ-nek...

Guti73 kérdése:

Létezik a angol KRESZ-nek megfelelően épített motorkerékpár?

Figyelt kérdés

Arra gondolok ,hogy építenek az autógyárak jobboldali kormányzású autókat, de van-e ilyen motorkerékpárban?

Szimplán csak kíváncsiság!


2011. szept. 6. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Én úgy tudom, a motorokon középen van a kormány. Legalábbis eddig csak ilyeneket láttam.
2011. szept. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem erre gondoltam, hanem a gáz-kar-kuplung csere, vagy a sebesség váltó áthelyezés.
2011. szept. 6. 17:15
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Úgy tudom, a váltó- és fékkarral egy időben variáltak, de nemcsak a britek.
2011. szept. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mindenütt a világon ahol balra hajts van, Angliában, Ausztráliában és Japánban is ugyanúgy a baloldalon van a kuplung jobboldalon a gáz és az első fékkar a különbség annyiban mutatkozik, hogy ezekbe az országokba (értelemszerűen beleértve az USA-t is) mérföldben mutat a sebességmérő óra.


Csupán érdekesség kledvéért azért megemlítenék egy kivételt:

Amerikában a Harlei Davidson cég gyártott egy időben olyan motorokat a rendőrségnek amiknek a bal oldalon volt a gázkar és az első fék, jobb oldalon a kuplung, de nem a közlekedés miatt, hiszen az USA-ban is ugyanúgy a jobb oldalon közlekednek mint itt.

A fordított építésnek praktikussági oka volt, mégpedig az, hogy akkor is tudja a gázt húzni amikor az üldözöttre lő...

2011. szept. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
különbözik még a lámpa beállitás is, náluk a lámpa az út bal oldala felé világít előrébb ( ha motoros vagy megérted )
2011. szept. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, ez utóbbi tényről valóban megfeledkeztem, és az autók esetében szintén így van.
2011. szept. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!