Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mik a kötelezően előírt...

Mik a kötelezően előírt biztonsági ellenőrzések peugeot 306 és 307-es autón?

Figyelt kérdés
nemsokára forgalmi vizsgám lesz és rutin óta elfelejtettem...:D
2011. szept. 7. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Ua. mint a többi autón: fék, világítás, kormány (holtjáték), gumik + visszapillantókat és ülést megnézed magadnak hogy jó-e.
2011. szept. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ugyanaz, mint a többi autón. Világító-fényjelző berendezések ellenőrzése (helyzetjelzők, tompított fényszóró, távolsági fényszóró, irányjelzők, féklámpa, tolatólámpa, ködlámpák), kürt ellenőrzése, kormány holtjátékának, tekerhetőségének ellenőrzése, gumiabroncsok mintázatának és állapotának ellenőrzése, fékberendezés ellenőrzése, kézifék ellenőrzése. Ha jól emlékszem, ennyit kell ellenőrizned, mellette csak beállítások vannak (tükrök, kormány, ülés), illetve lehet, hogy megkér a vizsgabiztos mondjuk egy olajszint-ellenőrzésre. Bár nem tudom, szokás-e még ilyen koszos munkát adni a tanulónak.
2011. szept. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
oké ezek igy megvannak de nekem a részletek is kelletek pl gumiknál h radiál stb...
2011. szept. 7. 14:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Mégis milyen részletek? A gumik például - ha már így kérdezted - radiálok, a méretüket meg le tudod olvasni róluk. Azt meg, hogy az egyes szerkezeti elemek esetén mi minősül megfelelőnek (kormány holtjátéka, fékpedál pedálútja a nyomáspontig), a tankönyvednek tartalmaznia kell. Az autó felépítését, az egyes részegységek sajátosságait pedig nem fogják rajtad számon kérni, nem vagy autószerelő. Ha mégis szeretnéd még azt is tudni, milyen izzó van a fényszóróban, akkor ajánlom a szervizkönyvet.
2011. szept. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!