Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy B Opel Corsában kivesze...

Ha egy B Opel Corsában kiveszem a középső dobot a kipufogórendszerből, az növelheti a fogyasztást?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy gyári , utcai sport dob van rajta, aminek a hangját kevésnek találom.

Nem "hülyegyerekesre" szeretném, hanem hogy szép hangja legyen. Ötletek?


2011. szept. 8. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:

A kipufogó fojtásának csökkentése elméletileg kisebb fogyasztást kell, hogy okozzon. A motornak ugyanis kisebb ellenállás ellenében kell kipréselnie magából a kipufogógázt.

Csak két dolog hiúsíthatja ezt meg. Az egyik az, ha nem igazítod hozzá a szívóoldalt és/vagy a gyújtást. Ekkor a kisebb ellenállás miatt az égés a kipufogócsonk felé tolódik, nem a dugattyút lökdösi, hanem a kipufogószelepet és a csonkot fűti. Ekkor lehet nagyobb a fogyasztás, mert a teljesítmény egy része elvész.

A másik eset az, mikor a sportosabb hang miatt jobban nyomja neki a sofőr, de ez már nem az autó hibája.

Viszont akármi is lesz a vége, szinte kizárt, hogy az autó átmenjen műszaki vizsgán. Ha volt is műbizonylata a sportdobnak, az az eredeti, középső dobbal ellátott kipufogóhoz volt érvényes, azzal hozta a megfelelő zajkibocsátási értékeket. Nélküle valószínűleg túl hangos lesz.

Bár manapság mindent el lehet intézni...

2011. szept. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tegyél fel inkább egy minőségi (pl.:REMUS) végdobot hetvenért a tízezres gagyi helyett és csoda történik.
2011. szept. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

KÖszi . A válaszod igazán építő jellegű volt, azt az apró cinilus beütst nem is vettem figyelembe.:D

Örülök hogy manapság valakinek telik ilyesmire:)

2011. szept. 9. 09:08
 4/7 A kérdező kommentje:

Egyébként kedves hozzászóló.. honnan tudod, hogy milyen dob van fenn? Senki nem mondta hogy 10 ezres gagyi:)

DE nme is az általad elmített 70 ezres.

2011. szept. 9. 09:13
 5/7 anonim ***** válasza:

Azon egyszerű oknál fogva,hogy egy Remus dorombolását a legvájtabb fülű kritikus sem találná gagyinak.

Meg persze azért is mert mindezt MEGTAPASZTALTAM hiszen anno én is leteszteltem a Janó-féle sportdoboktól a herélt katalizátoroson át a ZIL alól kibányászott kályhacsövet is.

Ha nem telik újra keress bontottat,25-ért már láttam a hahun.

Kellemest!

2011. szept. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi az infot.
2011. szept. 9. 11:17
 7/7 anonim ***** válasza:

Szívesen.

[link]

2011. szept. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!