Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet fogyasztást mérni?

Hogyan lehet fogyasztást mérni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 26. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Teletankolod az autót, majd mész vele, amíg ki nem ürül. Közben feljegyzed, mekkora távolságot tettél meg. Utána visszagurulsz a benzinkútra, újra teletankolod (ugyanúgy, mint elsőre, mondjuk első kattanásig), leméred, mennyi benzint töltöttél bele. Utána ha az elhasznált benzinmennyiséget elosztod a megtett távolsággal, megkapod a fogyasztást l/km-ben. Ebből egy lépés a l/100 km.

Vagy lehet mondjuk olyat is játszani, hogy teletankolsz, pontosan 100 km-t teszel meg és újra teletankolsz. Ekkor még számolni sem kell.

2011. okt. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Úgy szoktam mérni, hogy teljesen teletankolom az autót (töltőpisztoly kattanásig). (Mindegy, hogy előtte mennyi volt még a tankban)

Lenullázom a km számlálót. Megyek vele x km-t (4-500), majd ismét teletankolom, ugyanúgy kattanásig. Megnézem mennyi ment bele, ill. hogy ? km-t autóztam, és ez alapján számolom ki.

2011. okt. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is az első válaszoló által leírt módot használom. 6,5 éves a kocsi, mindig akkor tankolok ha már üres és mindig tele, utána pedig fogyasztásszámolás. Minden egyes tankolás után, ez ugyanúgy a rituálé része, mint a vasárnap esti ellenőrzés: keréknyomás, olajszint, többi folyadék, sérülések, lámpák... :)
2011. okt. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Fogyasztásmérővel.
2011. okt. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!