Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat Puntoról mi a tapasztalatok?

Fiat Puntoról mi a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy szeretnénk venni a párommal egy Fiat Punto 2.-t azon belül is a 16 szelepes változatot [link] erről a formájú puntóról van szó.

A kérdés az lenne mennyire megbízható strapabíró autók ezek pl. mennyire bírják a hegymenetet meg ilyenek?


2011. szept. 8. 14:13
 1/7 anonim válasza:
Nekünk ugyan ilyen van, de elmondani nem tudnám hányszor volt már szerelőnél. Mondom mi mindig a páromnak, hogy valami hihetetlen hogy állandóan szerelőhöz kell vinni mert mindig baja van.( most utólag a váltó ment szét benne, de volt már a fék is csináltatva mert az se volt jó) 2 évesen vettük most 5 jó állapotú, meg minden de én azt mondom, hogy inkább ilyen kocsit ne. DE ti tudjátok ez az én tapasztalatom. Szeretjük de sok a baj vele.
2011. szept. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem jó gép ez de hibája az van dögivel. Bátyámnak ilyen van és 1-2 havonta viszi szerelőhöz mert mindig valami nyűgje van. Amikor én kölcsön kaptam és mentem vele, akkor egyik pillanatról a másikra, tönkre vágódott benne a kuplung. Amikor bátyám meg vettem 2 évvel ezelőtt akkor alapból fékproblémája volt. ezért kapta olcsón, de ráfizetés volt mert majdnem annyit költött a rendberakására, mint amennyiért vette. Egy szerelő mondta hogy az elektronika is szórakozik benne időnként ezekbe a típusoknál, szerencsére ilyen baj még nem volt vele. Az biztos én ezt a kocsit csak vészhelyzetben kérem el a tesómtól mert én még egyszer nem fogok a semmi közepén vacakolni vele.
2011. szept. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha újra ott tartanátok hogy autót vesztek és mondjuk kis kategóriást akkor mi lenne az ?
2011. szept. 8. 14:33
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ismerni kell a típust és a típustörténetet, mielőtt lehúzza valaki, vagy égbe dicséri. Nekünk volt ilyen, volt 8 szelepes is, 1,2 60-LE és volt 80LE is, most egy egyel régebbi kiadású van, még az első szériából egy 1,1 55LE.

a 16 szelepest nem ajánlom, mert érzékeny az itthoni üzemanyag minőségre. A 8 szelepes viszont kivisz a világból. a ténylegesen ilyet vennél a legjobb választás a 2005-utáni 8 szelepes 60LE, vagy 80LE. Ha elmész megnézni egyet, mindenképpen tedd fel a kérdést: A motorvezérléssel voltak-e gondok. Sajnos ennél a szériánál az egyetlen típushiba. Nem jelentkezik minden modellnél, de ha előjön akkor minimum 50-60eFt a költség. Ja! És ez már csak az én bogaram. A tipikus kék belsejűt felejtsd el! Műszál az egész, nyáron bele pálsz, mint a baba segge a pelenkába, és büdösödik, a jó választás a sötétkék, vagy a szürke kárpit.. de ez csak saját rigolya, de elmondom mindig :) minden összevetve jó kis kocsik, pörgős mocikkal, és nagyon olcsó alkatrészekkel.

2011. szept. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én ilyesmit vennék a helyedben: [link]
2011. szept. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát nem szeretnék senkit sem megsérteni de nekünk ez az autó kicsit már unalmas mert a környezetünkben szinte mindenkinek ilyen van és ezekről is vegyesen lehet hallani jó ill. rossz kommenteket
2011. szept. 8. 15:20
 7/7 anonim ***** válasza:
VW Polo III ;)
2011. szept. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!