Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzin-gáz + benzin-etanol...

Benzin-gáz + benzin-etanol keverék, vagy átalakítóval simán etanol + gáz működik? Bár nem hallottam még hogy valaki így járatná az autóját.

Figyelt kérdés
2011. szept. 10. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Most az a kérdésed,hogy a gázosra átalakított autódba benzin helyett tankolhatsz-e etanolt?Mert nem értem a kérdést.Van egy ismerősöm,aki semmilyen átalakítót nem rakatott az autójába,hanem először csak keverte a benzin-etanolt,mindig nagyobb etnol-arányban,aztán már benzint nem is tett bele,tisztán csak etanolt.Azt mondta,megy az úgy is,kicsit nehezebben indul,de csak kicsit.Nekünk meg gázos-benzines autónk van,de nem gondolnám,hogy megpróbálnám etanollal,hátha nem lesz jó.Próbálja előbb ki más,aztán majd meglátjuk.
2011. szept. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A gázos autó esetében ugye a benzin-befecskendezés a tankkal eggyütt ugyanúgy megmarad, csak létrejön az a lehetőség hogy a gáztartályból LPG-t/CNG-t küldessz a hengerekbe folyékony üzemanyag helyett, tehát egyidejűleg nem lehet a hengerekben gáz és benzin is. Az etanol pedig a benzint "cseréli le" gyakorlatilag még a tankban, szóval elvileg lehetséges. Bizonyos autóknál nem is szükséges az átalakítás, de azért érdemes az érzékenyebb típusoknál belerakatni.
2011. szept. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor úgy teszem fel a kérdést, hogy lpg + benzin-etanol keverékkel megy-e az autó, vagy simán lpg + etanollal? Azt tudom hogy nem lehet egyszerre a gáz meg a benzin a hengerekben... Nem mindegy hogy 230-as gázár + 270-es etanollal megy az autó, vagy 230-as gázzal + 390-es benzinnel...
2011. szept. 10. 21:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, lehetséges, de mindeképp érdemes néha benzinnel is megjáratni az autót, LPG-s autókat is ki szokták olykor "égetni". Etanol átalakító mint írtam nem kell minden autóba, de ajánlott.
2011. szept. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm a választ! :)
2011. szept. 11. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!