Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire zavaró jobb kormányos...

Chrisstian_ kérdése:

Mennyire zavaró jobb kormányos autóval közlekedni otthon?

Figyelt kérdés

Nem régiben kiköltöztem Angliába és meglepődve tapasztaltam, hogy itt pl egy 2006-os 3-mas BMW 7-8 ezer fontért megvehető, ami átszámítva 2,5 millió forint körül van. Ugyan ez az autó otthon kb 4 milláért vehető meg. Tudom a regisztrációs adó elég húzós, de úgy érzem ennyi "ár kedvezményért" még el tudnám viselni a jobb

kormányt. Mennyire zavaró ez az otthoni közlekedésben, van vkinek tapasztalata?


2011. szept. 13. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Csak annyi zavaró van benne,hogy nehezebb az előzés,mert te a kormánynál nem fogod tudni látni hogy mikor lehet előzni.

Mi mindig kocsival megyünk haza,és bár Franciaországtól már a másik oldalon vagyunk,de csak Magyarországon kellek figyelőnek,hogy nézem mikor lehet előzni..

Hamar bele lehet szokni..

Egyébként nem érdemes venni otthonra hosszú távra,csak akkor ha átíratod.Ha nem akkor max. 1 évig tartózkodhatsz vele otthon.Ugyanis Angliában évente kell vizsgáztatni az autót,és évente kell kötni biztosítást is.Arról nem is beszélve,hogy sokkal drágább itt kint a biztosítás mint otthon.

2011. szept. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem túl zavaró csak meg kell szokni. ha van utasom akkor az mindig mondja h mehetek-e vagy nem, de nekem a műszerfalra fel van rakva egy kb 25x15 centis tükör ami úgy van beállítva h azon át mindent látok előzéskor.
2011. szept. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
De, zavaró. Nagyon is. 1-1,5 hét alatt beletanulsz persze a dologba, de kifogsz egy traktort vagy akármit egyszerűen nem fogod tudni megelőzni, mert nem látsz semmit. Ha meg mégis megpróbálod már kész is a csatt. Azt meg nem lehet hogy mindig ül valaki a bal oldalon és figyeli neked a szembeforgalmat. Magyarán olcsó húsnak híg a leve...
2011. szept. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
300 ezerért még beleülnék egy öreg jobbos jaguárba, mert az poén. De 2,5 millióért jobbos autót venni... ökörség. Az életben el nem adod itthon. Angol rendszámmal járni itthon nagyon macerás már, ha meg beregisztrálod akkor végképp óriási bukóban leszel. Árulnak itthon 2-3 milliós merciket is 1 millióért jobb kormánnyal, a kutyának nem kellenek.
2011. szept. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

Megszokható. Bal oldalra a lökhárítóba egy pici kamera, bentre egy monitor és máris lehet látni előzésnél... Én így oldanám meg.

A mozdonyoknak is (legalább is a magyarokon) jobb oldalon van a vezetőállása :)

2012. márc. 9. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kamiont nehéz előzni,személyautót annyira nem.Ha sokat mész autópályán,akkor elég macerás a kamionok végett,viszont közúton annyira nem.
2014. okt. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

És az nem fura, hogy balkézzel kell sebességet váltani? Már amelyik nem automata.


Például egy ötsebességes váltónál a fokozatok elrendezése azonos az nálunk megszokottal, vagy az is át van variálva?


A pedálok ugyanolyan sorrendben vannak?


Nem mintha akarnék ilyet, csak belegondoltam már, hogy ha véletlenül odakerülnék külföldre, milyen lenne.

2016. ápr. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!