Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot partner 1,6 HDI vs....

Peugeot partner 1,6 HDI vs. Renault kangoo 1,5 DCI? Melyik jobb, és miért? Vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2011. szept. 14. 07:32
 1/8 A kérdező kommentje:
Olyanok válaszát várom akiknek személyes tapasztalatuk van,és/vagy tényleg értenek hozzá!Aki csak pocskondiázni akarja a francia autógyártókat az inkább ne is koptassa a klaviatúráját!
2011. szept. 14. 07:35
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősömnek Partner van, de 2.0-ás dízeles. Nem keveset jár vele, még sose hagyta cserben és ahogy ő mondta, 150 km/h az utazósebessége! :)
2011. szept. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Rokonunknak is ilyen Peugeot van már elég régóta. Még a legelső szériánál kezdték, de meg voltak vele elégedve mert másodszorra is azt vettek, csak az egyel újabbat. Egyébként elég sokat jártak vele úgyhogy biztos volt tapasztalatuk ami alapján ismét ezt választották volna. Nekem egy 206-osom van én szintén meg vagyok vele elégedve, pedig nem sokszor áll egyhelybe.

A Kangoo-ról nem tudok mondani semmit, de ha esetleg össze szeretnéd hasonlítani a 2 autót akkor itt találsz egy csomó véleményt amit a tulajdonosok írtak a két autóról:


Peugeot:

[link]


Renault:

[link]

2011. szept. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk most van a harmadik HDi peugeotunk..

Előző kettőt 300ezer kilóméternél cseréltük, egyik sem hagyott ott sehol minket..

Most egy 308 kombink van, ezt a böhöm nagy kasztnit is jól húzza..

Az első pözsónk egy 307 2.0 volt, ez egy kicsit lomha volt, de az 1.6osok elég sportosak, főleg a fogyasztásukhoz képest..

Vegyes használatban elvan 4,7-6 liter gázolajjal..

A renaultról, és magáról a partnerről nincs tapasztalatom :D

2011. szept. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor egy vélemény a Kangoo-ról is:

Nekem a fent említett 1.5 dci van (most 6 éves, ~92e km van benne). Eddig csak pozitív tapasztalatom volt vele. Átlagfogyasztásom (80% város) 5-5.5 l/100 km. Idáig csak olajcsere, szűrőcsere volt rajta (üzemanyag szűrő rendszeres cseréje ajánlott!) Ha érdekel még valami róla, kérdezz nyugodtan. Anyósomnak volt Partnere (hdi), sokat nem tudok róla, de nem rémlik, hogy baj lett volna vele (az övé viszont többet evett mint a dci, de ez lehet vezetéstechnika is..).

2011. szept. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2011. szept. 14. 20:25
 7/8 anonim ***** válasza:
Az 1.6-os 75LE-s partner valamiért nagyon nem eltalált konstrukció. Érdekes, mert ugyanez a motor 90Le-vel más autókban már jó. Nagyon nem ajánlom.
2011. szept. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
A kettő közül talán a Kangooval jársz jobban. Bár nekem ingyen se kellenének!
2011. dec. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!