Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen összegű böntetésre...

Milyen összegű böntetésre számíthatok folyamatos buszsávban való közlekedésért?

Figyelt kérdés
Kaptam egy levelet a rendőrségtől, hogy a buszsávban mentem.
2011. szept. 15. 11:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Remélem megkapod a maximumot, arrogáns...

Te vagy szabálytalan és még a rendőrséget szidod?

2011. szept. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Min. 30.000Ft de akár 100e is lehet.

Nem olcsobb buszsávon kívül közlekedni?

2011. szept. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ne közlekedj buszsávban...

Amúgy pedig ez egy szabálysértési eljárás, ami azt jelenti, hogy ha nem te vezetted az autót, akkor köteles vagy megmondani, ki volt az. Kivéve, ha hozzátartozód, mert rá nem vagy köteles terhelő vallomást tenni. Így megúszható a büntetés.

Viszont ettől függetlenül ne haladj olyan nyugodtan a buszsávban, mert ha ott a helyszínen megállítanak, akkor már nincs menekvés. És amúgy is bunkóság, ha a buszsávban akarsz menni, akkor szállj fel egy buszra.

2011. szept. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
"múgy pedig ez egy szabálysértési eljárás, ami azt jelenti, hogy ha nem te vezetted az autót, akkor köteles vagy megmondani, ki volt az. Kivéve, ha hozzátartozód, mert rá nem vagy köteles terhelő vallomást tenni. Így megúszható a büntetés. " EZ már nem így van, simán a kocsi tulajának küldik a csekket.
2011. szept. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
az utolsónak igaza van valamelyik évtől ez már megvan szüntetve ha nemtudod bizonyítanio hogy más vezete az autót akkor a tulajdonos fizet
2011. szept. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
42%
Na végre a valóban szabálytalankodókkal is foglalkoznak! Ezt már szeretem. Az előttem szólókhoz csatlakozva magam is szívből remélem, hogy szép kis tétel lesz, és bőségesen megfizeted azt a néhány perc előnyt, amihez sportszerűtlenül jutottál hozzá.
2011. szept. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én meg azt remélem, hogy az ilyen bumbulyka félékneket is megbüntetik egyszer :). Csak hogy tudd, az a néhány perc nagyon is fontos volt, mivel kórházba siettem. Különben meg 3.-nak igaza van. Most hívtam fel a rendőrséget megszűntetik az eljárást.
2011. szept. 15. 15:40
 8/13 A kérdező kommentje:
*féléket
2011. szept. 15. 15:40
 9/13 anonim ***** válasza:
A harmadiknk nincs igaza, objektív felelősség van, és a rendőrséget nem érdekli, hogy hova sietsz. Ezért nem fogják az eljárást megszűntetni.
2011. szept. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az objektív felelősség nem terjed ki a buszsávban való haladásra... Különben is, ha objektív felelősségről lenne szó, akkor ez közigazgatási bírság lenne, ami azt jelenti, hogy konkrét összegről van szó, amit a levélben megírtak volna, és nem is lehetne kérdés, hogy 30 vagy 100 ezer.
2011. szept. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!