Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az olaj- és levegőszűrő...

Az olaj- és levegőszűrő márkája számít valamit?

Figyelt kérdés
Van jó márka, rossz márka? Nem poros vidéken járok és nem vezetek vadul. Régi Swiftről van szó.
2011. szept. 15. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Mint minden másból ezekből is van jobb meg rosszabb minőségű márkák. Légszűrőből Mann,Knecht ezek gyári minőségek.Olajokbol is Castrol,Valvoline,Mobil 1,Total,Shell,Agip,Selénia,Motul,Elf,BP stb.Ezek mind jó olajmárkák.
2011. szept. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%

Az első válaszoló nem olvasta el rendesen a kérdést (vagy nem értette) nem az olajról van szó, hanem az olajszűrőről!


Hát annyira azért nem fontos, mint egy komolyabb motoalkatrész. Tulajdonképpen ezek nem olyan drága alkatrészek. Most vettem levegőszűrőt, Technofil - 990 FT. Ami most volt benne olajszűrő, az Armafilt volt, most meg eredeti GM van benne, ez is olcsó volt 680 Ft.

2011. szept. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Elnézést rosszul érelmeztem.Olajszurőből a jobb márkák.FIAAM,FRAM,HENGST,MAHLE,PURFLUX,TECNOCAR stb.

Vannak rossz minőségű olajszűrők.Szerintem minden autó megérdemli hogy jobb minőségű olajszűrőt kapjon.Árba nincs olyan nagy külömbség.

2011. szept. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pont akkora a különbség mint a farmerjaid közt.

Minél ismertebb annál "divatosabb" ergo drágább.

A minőségek azonban nem aránylanak az árakhoz tehát a drágább az nem jelent feltétlenül jobbat is. Sőt ...

Olajak közül például mintha nem is létezne más mint a Castrol Magnatec ezt használja boldog boldogtalan Suzukitól BMW-ig és erről is olvashatunk legtöbbször.

A időnkénti csere sokkal többet nyom a latban mint a márkanév.

2011. szept. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy közös nyomocsöves dízelnél nagyon sokat számít a szűrő, gázolajszűrő márkája!! Rengeteget! Csak gyárit vagy azzal egyenértékű minőséget szabad belerakni.

Benzines motoroknál kevésbé számít szerintem, de ha MANN-t teszel bele a szűrőkből akkor a te lelkiismereted tiszta, hogy te megadtad neki a legjobbat.

2011. szept. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan kijelenthetem hogy szerencsére ez nem számít, még a leggagyibb sorjás szűrőkkel sem szokott gond lenni pedig már sok ilyennel volt dolgom az elmúlt 25 éves iparos tapasztalatom alatt. A karbantartás hiányával pedig annál inkább.
2017. szept. 10. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!