Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Válaszolnátok ezekre a kérdésr...

Válaszolnátok ezekre a kérdésre? (Bőv. Lennt)

Figyelt kérdés

Először is köszönöm,hogy elolvasod.

1. kérdés:Úgy terveztem,hogy 18 évesen leteszem a jogsit autóból, és az jó 50ccm-ig.Aztán vennék egy motort,és gyűjteném a pénzt az autóra.Ez mennyire éri meg?(Yamaha DT-re gondoltam,és azt esetleg megfúrni :D)

2.:Autóból vagy motorból érdemesebb letenni a jogsit?


2011. szept. 17. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Autóból.

Ugyan is ha egyszer vezetni kell "váratlanul" autót- tudsz. A motor jó választás lenne, mert megtanulsz forgalomban közlekedni, és max4000Ft-ból kijön a biztosítás. Alig fogyaszt benzint, ami jó.

Késöbb vehetsz egy autót is. Szerintem ez jó ötlet!

2011. szept. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gondolj bele, fizetsz a segédmotor jogsiért, aztán ha autód lesz akkor meg arra is jogsit csinálsz (elég drága mulatság egy jogosítvány, nemhogy 2), vagy leteszed a B-t, és vezethetsz azzal kismotort is, sőt ha ugy van, hogy esetleg sofőr kéne, vagy vmi akkor te már vezethetsz autót is.
2011. szept. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtök válaszát.Amúgy 15 vagyok és nincs kismotorra jogsim,direkt nem tettem le :)
2011. szept. 17. 12:03
 4/7 anonim válasza:
én is így vagyok vele,én jövő nyáron leteszem A1-es jogsit 125 ccm3 ig jó,és veszek egy 125 ccm3 motort,aztán 18 évesen leteszem B kategóriás jogsit és veszek egy autót.
2011. szept. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

12:53


Ez azért más helyzet, mert a 125ös motorhoz már külön jogsi kell, de 50es kismotorról beszél, amit amugy vezethet B-vel is, amit 17 éves korában le is tehet, de ha nem tud várni akkor leteheti a segédmotoros jogsit is korábban, bár szerintem ez tök fölösleges

2011. szept. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon jó az ötleted ,mert a kismotorra nem kell csak évi 3-4 ezer Ft-s évente. És tudsz spórolni. Meg kevesebbet fogyaszt egy kismotor. És közlekedsz addig is forgalomba legalább és tudsz szaladgálni dolgaid intézni.

Viszont yamaha DT-t nem lehet fefúrni mert a vízhűtése miatt olyan érdekes henger kiképzése. Azon ha elkopott a hengerfej nem tudsz mit csinálni csere dugattyúval együtt. Vegyél inkább DT80 ccm és köss rá egy segédmotor biztit. Az életbe nem jön rá senki. Nekem is így volt DTm jól néznek ki de én nem voltam a megbízhatóságával megelégedve. Lehet ez azért volt mert már öreg DT volt az enyém és ezeknél a motoroknál arra kell menni minél fiatalabb legyen.

2011. szept. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm,mindenkinek Zöld pacsi :)

Utolsó:megfogadom a tanácsodat,úgy lesz(majd :D)

2011. szept. 18. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!