Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe fájnának nekem ezek...

Mennyibe fájnának nekem ezek a dolgok a műszakihoz?

Figyelt kérdés

Átvizsgálták az autót, leírták h mit kellene javítani rajta, személyesen nem tudtam beszélni a szerelővel.

Első kipufogó csere

köszübök, taposólemezek heggesztése

hátsó ablaktörlő motor

olaj folyás

Alsó lengőkar hátsó szilent. (?)

Jobb hátsó láb (?) kézifék

A (?)-ket nem igazán tudom értelmezni.

Köszi!

89-es fiesta.


2011. szept. 20. 18:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Te jó ég! Mi történt ezzel az autóval? Ez nagyon változó. Ha bontóban be tudod szerezni akkor egész jól kijöhetsz belőle. Meg ha olyan szerelőhöz viszed a kocsit aki nem húz le. Az olaj folyás így eléggé tág. Konkrét árakat a felsoroltakhoz nem tudok írni.
2011. szept. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
hááát kb annyiba mint egy 89-es fiesta
2011. szept. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
22éves garázst nem látott városi autó. vszínű ez lesz neki az utolsó vizsga. ha lesz...
2011. szept. 20. 18:30
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha már a küszöbök és a taposólemezek miatt szóltak az elég nagy baj, az nem lesz olcsó dolog ha korrodált. Olajfolyás többnyire tartály vagy vezeték cserével megoldódik, bár nem konkrét mire gondoltak, szóval lehet hogy párszáz forintos tétel, de lehet hogy a motor komolyabb hibáját jelzi, akkor meg megint fognak szólni miatta. Ablaktörlőmotor 1-2 ezer forintos tétel, kipufogót szintén a komolyabb dolgok közé sorolhatod a maradék kettőről meg én sem igazán mernék nyilatkozni, legalábbis a kézifékről nem, a szilentek ~10-20e között lehetnek munkadíjjal együtt.
2011. szept. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Most cseréltettem lengőkar-szilenteket a kocsimon, lengőkar első szilent 4700/db hátsó 5200/db volt S80as Volvohoz. A fiestéhoz kb feleennyi lehet.

Guglizz vagy nézz szét a racing bazáron, a lakatosmunkán kívül mindent elég olcsón megkapsz majd.

2011. szept. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
kezdhetsz kattintgatni pl.: kauffer.hu vagy cromax.hu vagy unix.hu vagy ilyesmi
2011. szept. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

új alkatrészekek

ablakmosó motor: 2-3 Ft

első kipuff: 22000 Ft

szilent: 1000 Ft

fékpofa készlet: 10000.

ha cserélni kell akkor küszöbök 8000 körül taposólemezhez majd kanyarítanak valahonnan lemezt. Ha ki lehet taknyolni a küszöböt is akkor egy kis lemz darab megteszi, vagy purhab, ha igazán tróger szerelőt fogsz ki.

lakatos munkadíj 20-30000.


De szinte mindent megkapsz bontottan.

Az alkatrészek 15-20ba beleférnek úgy, a laktolás lesz drágább, meg az olajfolyás kérdés, hogy hol szivárog.

2011. szept. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nos az olaj!

Öregapámé volt ez a gép, és mondta h azért szivárog az olaj, mert a motor az 1. hengeren keresztül nyomja a többibe az olajat. - Nem tom, ez hogyan van, sajnos nem értek hozzá. Azt látom énis, hogy ha ránézünk a motorra, motortérre akk balról az 1. henger úszik az olajban :S

2011. szept. 20. 21:31
 9/11 anonim ***** válasza:
48%
Inkább keress egy embert aki okosban 30ezerért áttolja úgy ahogy van a műszakin..Aztán használhatod még 2évet gondnélkül.
2011. szept. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Inkább keress egy embert aki okosban 30ezerért áttolja úgy ahogy van a műszakin..Aztán használhatod még 2évet gondnélkül."

Én ismereke ilyet, de a müszaki vizsga megléte nem menti meg attól, hogy szétmállik a lengőkar szilent és elhagyja a kereket lengőkarral együtt :) Az hogy rendelkezik majd érvényes müszakival, még nem jelenti, hogy nem hal meg a kocsiban két éven belül... Szvsz inkább a szervíz

2011. szept. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!