Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2001-ES Opel G astra 1,6 16 V...

2001-ES Opel G astra 1,6 16 V autóm van. Pár hete kivettem az anyósülésemet és azóta világít a szervíz lámpám. (Nem tudom e miatt e? ) Mi lehet vele? Légzsák rendben nézte már szerelő.

Figyelt kérdés

Amit megcsinált( fojtószelep lett kicserélve jelenleg gázpedál érzékelő szenzor csere volt de semmi javulás). Hibakód. gázpedál érzékelő2.

Volt már valakinek hasonló??

Ötlet esetleg?


2011. szept. 23. 16:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Az övfeszítő patron rendben van?
2011. szept. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Vezérlésben gondolod a szíjfeszítő görgőt?
2011. szept. 23. 18:01
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem banyek, az ülés alatt van egy övfeszítő patron, aminek a vezetékét biztos széthúztad!
2011. szept. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Valamit elfelejtettem írni, a lámpa csak meleg motornál világít és intenzív gyorsulásnál csak lassan követi a gázadás mértékét, magyarul hiába nyomom tövig a gázt csak lassan gyorsul. Bocsi ez elmaradt...

Ha kihűl a motor akkor elalszik a lámpa.

2011. szept. 23. 20:45
 5/17 anonim ***** válasza:
Gázpedál potméter és a vezérlő közötti vezeték lehet meg van törve. Átnézném...
2011. szept. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:

Szerintem a gázpedálnak nem sok köze van hozzá....főleg hogy csak meleg motornál csinálja.Folytószelepházat elég lett volna csak kitakarítani mert közvetlen a karter kivezetés oda megy és ezek zabálják az olajat..még új korukban is. Nekem is csinált sok hülyeséget az autóm,és sok esetben magamtól rájöttem,úgy hogy a szerelők nem tudtak mit kezdeni vele..eléggé bele vagyok őrülve a G Astrákba :)))nekem 1.4 16v 2001 van tehát elektromos gáz,és map szenzor és nincs alapjárati motorunk sem mint az elöbbi kiadásoknál...

Tehát szerintem a baj és hidd el sokat gondolkodtam mert tudom mit érezhetsz..

1.Mikor hideg a motor akkor dúsabb keveréket kap a kocsi(több benzin) nem ég a sárga lámpa mert a lambda szondának megfelelő a keverék,s ahogy kezd melegedni az ECU(computer) veszi el szépen a benzint mert egy nbizonyos érték,skála szerint adagolja,és ezen a határon belül mozgatják a szenzorok.Tehát ha felmelegszik adott levegőhöz próbál adott benzint keverni,és ez majdnem sikerül is csak szerintem a benzinszivattyúd nem tud elegendő anyagot juttatni a motorba.

Ezért melegen szegénynek érzékeli a keveréket a lambda és világít a sárgalámpa! És ezért nem is gyorsul úgy az autó ahogy kéne,mintha csúszna a kuplung kicsit...pörög de nem megy....

Ha szembe állsza motorral hátul van az injektor sor a felett fémből a benzin elosztó annak a jobb oldalán van egy olyan mint egy kerék szelep lenne,nekem egy szelepsapka is van rajta...

Mérjétek meg az üzemanyag nyomását hogy hány bar,katalógusból stb ki lehet keresni a neten is fent van valahol,és mindenképpen a benzinszűrőt cseréld le lehet csak az van nagyon eldugulva.

Ja és ne az anyósülést veszegesd ki hanem az anyóst :)))annak semmi köze a sárga lámpához.

Örülnék ha megírnád majd hogy mi volt a baj!

/egy Opel örült...:)))/

2011. szept. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
Ha kicsit összefüggéstelen lett akkor bocsi de hulla vagyok már...:)))
2011. szept. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én az ülés alatt lévő övfeszítőre gondoltam, mert akár az is elmehetett, de így már biztos, hogy nem az ha csak meleg motornál csinálja.
2011. szept. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket, utána nézek!
2011. szept. 24. 14:57
 10/17 anonim ***** válasza:
Aki a hosszút írta: ha a szállított üzemanyag mennyiségével lenne a gond, akkor hidegen is produkálná a hibajelenséget, éppen azért, mert dúsabb a keverék. Akkor pedig a hiba valószínűleg az lenne, hogy hirtelen gázadásra szaggat a motor.
2011. szept. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!