Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autó kompresszoroknál mit...

Az autó kompresszoroknál mit jelent a 250PSI,300PSI jelzés?

Figyelt kérdés
A PSI jelentése érdekelne igazán, és az hogy kb egy kis 12V-os általános autókompresszor kb mennyi idő alatt fúj fel mondjuk egy mountain bike bicikli kereket.
2011. szept. 25. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:

ha jól tudom a psi a nyomást vagy mit jelez, vagyis minél több a psi annál nagyobb a teljesítmény.


ha a kompresszornál a szivargyújtósra gondolsz akkor az 1-2 perc alatt felfújja a bringa kereket, de nagyobb dolgokhoz nem ajánlatos mert én mire felfújtam a 4 kereket lemerült az akku (kocsi le volt állítva)

2011. szept. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Font per négyzethüvelyk, pounds per square inch.


Maximum ekkora nyomást tud előállítani.

2011. szept. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

„ha jól tudom a psi a nyomást vagy mit jelez, vagyis minél több a psi annál nagyobb a teljesítmény. ”


A teljesítmény külön kategória. Lehet kis teljesítménnyel is nagy nyomást előállítani, csak nagy térfogatnál sok idő kell hozzá.

2011. szept. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2011. szept. 26. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Nézegettem én is, de azért nem nem nagyon értem, mert nagyobb 220V-os kompresszoroknál meg 120PSI van írva pedig az jóval nagyobb, gyorsabb. Az akkor mitől lehet?


Még mindig nem tiszta teljesen a dolog.


Elvileg, ha nagyobb a kompresszor akkor ez a PSI érték is nagyobb kéne legyen a leírásotok szerint. NEM?

2011. szept. 26. 15:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Kulcsszó: áramfelvétel
2011. szept. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

„Nézegettem én is, de azért nem nem nagyon értem, mert nagyobb 220V-os kompresszoroknál meg 120PSI van írva pedig az jóval nagyobb, gyorsabb. Az akkor mitől lehet?”


230V lényegtelen, az nem a teljesítmény mértékegysége.


„Kulcsszó: áramfelvétel”

Így van. Elvileg 12V-os aljzatról is lehet hajtani ugyanolyan teljesítményű kompresszort, csak arányosan nagyobb lesz az áramfelvétel, jó eséllyel kiolvad a biztosíték.


Egyébként adott teljesítményű kompresszort úgy is meg lehet csinálni hogy gyorsan fújja a levegőt, meg úgy is hogy nagy nyomást tudjon előállítani. A kettő együtt nem megy, hogy gyorsan és nagy max. nyomást, mert ahhoz már nagyobb teljesítmény kell.

Vagy változtatható geometria!

2011. szept. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!