Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogó vásárlás, milyet...

Robogó vásárlás, milyet vegyünk szerintetek az alábbi célra és feltételek mellett?

Figyelt kérdés

Alapvetően munkába járás. Napi 45-50 km összesen. Mivel jár egy robogó fenntartása, valaki ilyen napi gyakorisággal ha használt robogó, milyet? tapasztalatok? szervízköltségek és gyakoriságuk?


Vételár 300ezer Ft-ig...


Milyen márkát, fajtát érheti meg így? Stabil, nem zabál sokat, megbizható..


2011. szept. 29. 14:42
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

Én 115ezerért vettem egy Piaggio NRG Mc3 DD 50 lc-t, gyárilag 90-95 volt a végsebessége (nem csal az órája!!!) vettem rá egy Leo Vinci ZX kiput és így 100-105-öt megy nagyon jó vétel volt, nagyon jó gyorsulása van kb 5500rpm-nél indul meg 7000rpm-nél ér rezo sávba ami a fordulatot 9000rpm-re löki fel, a végsebbességnél 10000-10500-at pörög.

Mindenkinek csak ajánlani tudom nagyon jó sport robogó feszes teleszkópjai vannak, nagyon jól lehet dönteni!

Fogyasztása 3-4l körül alakul de ennél kevesebbel is ellet vele járni minden attól függ mennyire húzod neki. Nincs vele sok baj elég megbízható motor csak típushiba hogy néha telente elromlik a vízpumpa a sokat van tárolva nincs járatva de ennek olcsó a javítása. De ha ekkora távra kell naponta akkor jobban jársz egy váltós géppel.

2011. szept. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Oh ezt elfelejtettem írni, hogy ilyesmiket ne, hogy az az első, hogy ennyivel meg annyival lehet vele tépni (arra ott a versenypálya). Takarékos (alacsony fogyasztás és "rezsi", stabil, megbízható, tökmindegy, ha csak 60-at visz). 50 cc-vel hivatalosan amúgy nem csak 40-nel szabad menni? Vagy az régen volt?


Mindenesetre köszi neked is hozzászólást!

2011. szept. 29. 14:55
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Aprilia Scarabeo. A nagy kerekek jobban fútnak a magyar útakon, keveset fogyaszt, fürge de nem egy verseny motor (70et viszi neked, többet ne várj), és az egyik legmegbízhatóbb robogó a piacon! Az elektrónikája szokott néha tönkremenni, de nagyon ritka. Nézz útána, rémélem tudtam segíteni.:)
2011. szept. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Gilera runner nagyon megbizható gép.

Meg a Yamah aerox is jó választás.

190 ezertől HUF-

2011. szept. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Piaggio Zip 4T

4 ütemű 50-es robogó. A fogyasztásáról annyit tudok hogy 2-2,5l körül eszik.

2011. szept. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Ha keveset fogyasztó gépet akarsz akkor csak 4 ütemű jöhet szóba!
2011. szept. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Vegyél egy suzuki -t 240-300 ért már lehet kapni jót. 1.0 vagy 1.3 -as motorral 4-5 literrel elmegy (volt nekem is tehát tapasztalat). Megbizható mindig elindulós 3 évig hozzá nem nyúlós autó csak olajcsere kell és megy. Plusz nem esel el vele, nincs baj azzal hogy tél van és nem lehet mert borulsz és az nem költséghatékony ha havonta 2 hetet táppénzen vagy mert elestél a fagy miatt vagy ne adj isten lakott területen kívül borulsz beesel az árokba nah akkor a családodnak egy családtaggal kevesebb. Az sem túl költséghatékony. Én úgy vagyok vele hogy motorozni csak nyáron szabad, amikor biztonságos. Télen csak az autósokat, magadat meg a családodat stresszeled hogy vajon hazaérsz -e ma...
2011. szept. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%

(kérdezz meg egy autószerelőt a suzuki -król. Azt fogja mondani hogy ha csak ilyen autók lennének a szerelők éhen halnának)


Töréstesztje hagy maga után kivetni valót de az összes ilyen alakú autó így törik. (régen nem volt tesztje már van a sok ellenkezőt megnyugtatva. bár nem suzuki swift néven de ha túlnéztek a határon egy csomó autó nem olyan márkajelzéssel megy amivel itthon. pl subaru justy ként is árulják a suzuki swift -et :)) ne hajts gyorsan csak úgy ahogy biztonságos és nem lesz baj

2011. szept. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Derbi Senda
2011. okt. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

14:27


Viselkedjél!


Másrészt meg ki a tök mondta, hogy télen is rendszeres használatban lenne? A 200-300 ezres suzukidra meg ráköltöd mindened... dugókkal nem sokra mész vele stb.


Autózni ott az autó, robogózni ott a robogó.


Többeiknek nagyon köszönöm az észrevételeket, véleményeket!

2011. okt. 1. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!