Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi ez a hang? A cisszegésre...

Mi ez a hang? A cisszegésre gondolok

Figyelt kérdés

Kisgyerek korom óta érdekel hogy mi a buszoknál és kamionoknál az a cisszegő hang. néha csak CCCCCSSSSZZZZZZ

köszi.


2011. okt. 1. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Légfék
2011. okt. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A nagy gépeknél nem úgy van megoldva a fék mint a kocsiknál mert az olaj felforrna akkora fékerők hatására.

A teherautók és buszokat Levegős fékkel fékezik. A levegőt egy kompresszor állítja elő amit tartályokba sűrítenek. Mikor túltelítődik a tartály akkor a felesleges levegőt lefújja.(ezzel tisztítja önmagát a rendszer) Mikor fékez akkor is megy ki levegő azért cisszen.

Sőt vannak olyan kamionok amikbe a váltó és a kuplung is levegőrásegítéses ,és ott is hallatszik ez a hang váltások közben.

2011. okt. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Alex Lion ***** válasza:
100%

Közlekedés gépészetet tanulok, szóval amit most megosztok veled az 100% hogy nem hülyeség. Több oka is lehet hogy ilyen hangja van:


1: A buszoknál/kamionoknál a fékpofák nem közvetlenül egy bowden-nel vannak a fékpedálhoz kötve, hanem pneumatikusan vannak vezérelve. Eza azt jelenti, hogy amikor rálépnek a fékre, egy tartályból kiengedi a sűrített levegőt ami a főfékhengerbe áramlik, és a fékpofákat a kerékhez nyomja. Amikor felveszi a lábát róla, akkor megszünteti a fékhatást, mégpedig úgy, hogy a főfékhengerből egy kis szelepen át nagy sebességgel eltávolítják a sűrített levegőt. Ilyenkor (is) ad ki cisszegő hangot...


2: Mint mondtam, a buszoknál/kamionoknál a fékezéshez sűrített levegő kell. A pneumatika számára pedig egy légsűrítő szolgáltatja a megfelelő nyomásű levegőt. Ez a kompresszor rá van fixen kötve a motorra, ami azt jelenti hogy ameddig a motor jár, addig a kompresszor is működni fog. A főlégtartályban ha jól emlékszem szabvány szerint mindenhol 10bar-ra van meximalizálva. Ha a nyomás meghaladja ezt az értéket, az úgynevezett "lefújószelep" aktiválódik, és némi levegőt kienged a légtarrtályból. Ilyenkor is hallhatod a jellegzetes hangot.


3: Egyes járműveken a kuplungot és a váltót is pneumatikus úton működtetik, ami szintén adhat ki hasonló hangot.


Remélem minden szempontból kielégítő választ kaptál :) Szólj ha valami nem tiszta, szívesen megmagyarázom ;)

2011. okt. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt írtam csak emberi nyelven.. Én meg kamionos vagyok :P
2011. okt. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Alex Lion ***** válasza:
100%
okés, csak amikor megnéztem a kérdést akkor még nem volt ott a válaszod, mire legépeltem addigra már odateremtődött :D amúgy bocsánat ha túl sok szakszavat használtam, próbáltam "kenyérnyelven" fogalmazni :$
2011. okt. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nagyonszépen köszönöm srácok :D most különös érzés hogy végre tudom :D szeretem azt a hangot :D
2011. okt. 1. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!