Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy is van ez? Gyorshajtás...

Hogy is van ez? Gyorshajtás ma büntettek meg helyszínen mert lakott területen 64-el mentem az 50 helyett de minden büntetés kalkulátoron 65-től van büntetés. Most akkor miért büntettek meg? Szabályos ez így?

Figyelt kérdés
2011. okt. 5. 18:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
47%

A mellébeszélés az megy, meg vna adva a sebességhatár(és a kresz), be kell tartani. Ha nem tarod be így jártál.

(engem is trafiztak már le, befizettem a csekket és befogtam a pofám..)

2011. okt. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
19%
Táblánál lelassítani utánna meg padlógáz.
2011. okt. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
81%
Ne legyetek már ilyen álszentek úgy csináltok mintha megölt volna valakit én se tartom be az 50-et 60-al szoktam menni amúgy meg kérdező ezt most le kell nyelni fizesd be ez van úgyis a sünöknek adnának igazat de mivel helyszíni birságot kaptál gondolom elismerted a gyorshajtást innentől kezdve pedig fellebezésnek helye nincs.
2011. okt. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
55%
Sajnos mivel megállítottak így szabályos. Bírom, h mindenki osztja, h "megérdemelted meg ilyenek"... nap mint nap közlekedek és 10 emberből 9 nem tartja be az 50-et, a maradék egy meg csak tagadja. Nem vagyok pesti, de Bp-n sokszor 90-100-al megy a forgalom. Ha 50-el mennének, akkora dugók keletkeznének, hogy hetekig ott állna mindenki. Tetszik vagy sem, el kell fogadni ez van. A forgalom baromi nagy a kresz-ünk meg elavult és nem igazodik a mai viszonyokhoz. Ez van sajna! Részvétem. Mennyire büntettek?
2011. okt. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
50%
Budapesten sokszor 90-100? 50 helyett? Ember, te beteg vagy. Miattad és a hozzád hasonló közveszélyes barmok miatt kell a traffipax. Remélem anyádat fogod 90-nel elcsapni a zebrán.
2011. okt. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
70%
Hát nemtom te merre közlekedsz, de BPn elég sok helyen megy a forgalom 80-90 akár 100zal is.( igaz sok ilyen helyen meg van emelve a sebességhatár is )
2011. okt. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez a baj, látod, hogy ideges leszel, ha számon kérik rajtad a gyorshajtást. Hivatkozol a fékutadra, meg a király verdádra, aztán meg nyafogsz, ha lefotóznak és perkálni kell.


Ami még ennél is nagyobb baj, hogy el sem tudod képzelni, hogy "király verdával" is lehet szabályosan közlekedni. Pedig lehet. És még csak nem is ciki.

2011. okt. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
53%

Először is, soha nem rinyáltam ha megbüntettek gyorshajtásért vagy egyéb szabálysértésért.


Másodszor meg nem azon lettem ideges, h a gyorshajtást kérték rajtam számon, hanem azon, h az illető az édesanyámat emlegette minden ok nélkül. Na meg az is zavar, h itt néhány ember úgy tesz, mintha szent lenne és minden szabályt betartanának. Leírni mindenki olyan szépen le tudja, h "én bizony nem hajtok gyorsan és szabályosan közlekedem" és hasonlók, csak az a baj, hogy a mindennapos tapasztalat egészen mást mutat.


Harmadszor pedig nem azt állítottam, h jó verdával bármit lehet, vagy hogy különb lennék a forgalom bármely résztvevőjénél, csak az elütéses részre reagáltam, ill arra próbáltam célozni, h vannak sokkal veszélyesebbek is nálam.


Amúgy attól függetlenül, h mi a véleményed rólam még igaz amit írtam. Nem vagyok bp-i, de járok ott néha és bizony vannak helyek ahol nagyon durván megy a forgalom. De ugyanez igaz jó pár városra, csak nem ilyen drasztikusan talán. Amerre én járok nap mint nap ott bizony sokszor 60-65-el simán megy a tömeg, de volt már, h ennél gyorsabban is. Ezt nem egy két kiugró emberre értem, hanem úgy általában a forgalom. Ez a következménye annak, h sok az autó és kevés a forgalmi sáv. Lehet ezen pampogni meg felháborodni, de a kis településeket leszámítva sehol nem tartják az 50-et. Tapasztalom nap, mint nap és mindegy, h melyik várost említem, Bp, Szeged, Pécs, Debrecen stb. sehol nem tartják az 50-et.

2011. okt. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
62%

Azért az 50 helyett 60 és az 50 helyett 90-100 között van némi különbség.


Az meg egyenesen szánalmas, hogy amikor arra célozgatok, hogy a szabályokat betartva is lehet közlekedni, egyből elkezdesz fröcsögni, meg jössz a "szarautódvan-irígyvagy" dumával.


Nem, b@szki, csak nem vagyok olyan felelőtlen, beképzelt barom, mint te, aki a béemvével a segge alatt azt hiszi, hogy ő az isten és elé sosem fog kilépni senki.

2011. okt. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!