Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi kell a motor cross-hoz?

Mi kell a motor cross-hoz?

Figyelt kérdés

helló! szeretnék komolyabban foglalkozni a cross motorozással,de nem tudom,h honnan kellene elindulnom. most van 1 simsonom, de nem sokára szeretnek venni egy kb 125 ccm-es crosst és azzal gyakorolni, nem csak hobbi célból. mielőtt meg mondanátok,tudom,h ez nem csak ennyiből áll meg minden,de valahol el akarom kezdeni! imádom a motorokat és úgy érzem ezt akarom csinálni! komoly válaszokat kerek,ha lehet.

(és bocs ha esetleg nem jó témába írtam a kérdést,de nem találtam jobb helyet)


2011. okt. 6. 15:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Keresd meg Soóky Zsoltot, neki pályája is van Gyálon. De senki nem kezd 45Le -ős 125ös crossal. Simsonos tapasztalat meg semmit sem ér. Aki ezen a pályán el akar vmit érni,az kb 5éves korától kezdve végigjárja a szamárlétrát.
2011. okt. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem írtad hány éves vagy de előttem jól mondták. Komolyak a szándékaid és elműltál 5-7 éves akkor kicsit nehéz lesz.


Vedd meg a 125 ccm motort és gyakorolj sokat. Szerezz egy oktatót, akinek minimum 20 éves cross verseny tapasztalata van. Utána már csak rengeteg idő és még több pénz kell. Ha nincs a motorozásra havi 120 e Ft -d ne is állj neki vagy nagyon jó sponzor kell. Azt meg nehéz lesz találni!


Sok sikert

2011. okt. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

egy kicsit mintha idősebb lennék... xD 5+15

de nem az a fajta vagyok aki olyan könnyen feladja!

am ez most kom?? 5 évesen meg írni sem tudnék ide! :D nem hogy motort vezetni! a szponzort meg szerintem nem nekem kell keresni,hanem ő majd megtalál. de addig még gyakorlok kicsit! :P

2011. okt. 6. 16:33
 4/11 A kérdező kommentje:
amúgy köszi az eddigi válaszokat! még várok többet! zöld kéz persze ment!
2011. okt. 6. 16:36
 5/11 anonim ***** válasza:
Hol laksz? Biztos van a környékeden motocross pálya, oda menj ki érdeklődni. Székesfehérvár mellett, Kőszárhegyen van pl. egy, itt van olyan is, aki 30-40 évesen kezdte. Hobbiként indulnak versenyeken, bár ahogy láttam, jellemzően a nagyobb négyüteműeket választják, azoknak kevesebb a szervizigénye. A 125-ösnek van talán a legnagyobb fílingje, de ha komolyan akarod csinálni, nagyon pénzigényes. Lehet, hogy te is jobban járnál egy 250-400-as 4T-vel, ha kialakul a technika, egyensúly, stb, akkor próbálj ki pár másikat.
2011. okt. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

pont lenne elvileg 1 pálya varoson belül. am messzebb lakok. utolsó hozzászóló álláspontja mar tetszik! :) viszont nem kezdenék 4t-vel. úgy értem úgy általánosan!

tegyük fel ha mar megy valahogy,van rá esélyem,h valamiféle karriert kezdhetek? köszi a választ!

2011. okt. 6. 17:40
 7/11 anonim ***** válasza:
hát a szponzort a legnagyobbak is maguknak keresik nem csak ugy az ölükbe hullik.... ha 20 évesen simsonzool netervezz világra törő kariert pénzt tuti nemfogasz vele keersni sőt csak tolni fogod bele...
2011. okt. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha a motocross alapjai még nincsenek benned, szerintem kezdj egy enduroval gyakorolgatni, azzal is lehet repkedni csak 1 kicsit gyengébb mint a telicross meg nehezebb is ellenben nem kell bele annyi PÉNZT tolni. Ha rám hallgatsz tanulj meg enduroval legalább egy 3as poweren végigmenni a pályán és ha teljesen biztonságosnak érzed a vezetésed és úgy gondolod hogy tovább akarsz lépni, és van is pénzed rá akkor vágj bele egy telicross motor hajtásába.. A dugó-gyűrű csere jobb esetbe 60üzemóránként az csak egy alap költség amit igényel a telicross, ezenkívül akármi tönkremehet rajta mert nagyon ki vannak élezve ezért versenymotor. Az enduro meg nem igényel olyan vastag pénztárcát mint a cross. Ja és a másik meg hogy vannak enduro versenyek is de az még szerintem odébb van hogyha simsonos múltad van.. Ami még talán lelkesít hogy egy enduro után sokkal könnyebnek fogod érezni a telicross irányítását, erősebb jobban fordul, viszont amit már előttem is mondtak, hogy a szamárlétrát végig kell járni. Sok sikert!


21F/YZ250

2011. okt. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat! megteszek minden tőlem telhetőt, aztán lesz ahogy lesz. de nem fogom feladni csak mert nem motorozok regén! ;)
2011. okt. 6. 22:39
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne is add fel , főleg hogy még el sem kezdted ;)
2011. okt. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!