Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elveszett törzskönyv esetén...

GolyoMUTH kérdése:

Elveszett törzskönyv esetén mik a teendők?

Figyelt kérdés
Át akarok iratni egy autót csak a törzskönyvet vesztette el az illető. Ilyenkor új törzskönyvet kell csináltatni de mi hogyan megy?
2011. okt. 8. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Az eladó bejelenti a törzskönyv elvesztését az okmányirodában. Ekkor az okmányiroda megkezdi a hivatalos eljárást: megjelentetik a törzskönyv számát a hivatalos közlönyökben, kifüggesztik, aztán várják, mire valaki jelentkezik vele. Erre 30 nap van. Ha nem viszik be (nem fogják, nyugodj meg), akkor új törzskönyvet állítanak ki az eladónak, aki miután ezt megkapta, átadja neked, te pedig átíratod az autót.

(reméljük, tényleg csak elhagyta, nem a szokásos "megvettem, de nem írtam át", "ismerősé, én csak eladom" és ilyen sztorikkal leplezett, zavaros tulajdoni helyzetű autóról van szó)

2011. okt. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%

Csak óvatossan !

Kis hazánkban íratlan szabály de igaz,hogy "akinél a törzskönyv azé az autó".

Ebben az esetben ez elég kérdőjeles szitu.

Szóval a törzskönyv beszerzése semmiképp nem a Te dolgod és addig ne is fizess míg az nincs Nálad,különben könnyen lehet,hogy egy bank által finanszírozott kocsit vennél meg netán egy másik "tulaj" követelné jogos tulajdonát Tőled a törzskönyvet lengetve ...

2011. okt. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az autónak megvolt mindene. Csak ugye elkezdtük közösen csinálgatni szépen faszán meg motor felújítás és az idő múlásával minden annyira el lett rakva hogy sehol nincs semmi kivéve a forgalmi. Amúgy egy Kettes golfról van szó :) Semmi hitelezéses baromság :) Ha bemegyek az okmányirodába a tulajjal elvileg fél órán belül megcsinálják a törzskönyvet 6000ft-ért ha jól hallottam nem?
2011. okt. 18. 20:50
 4/4 anonim válasza:

A törzskönyvet nem kell feltétlen pótolni, el lehet adni nélküle is az autót, mindössze rögzíteni kell a szerződésben, hogy az elveszett. Ilyenkor az okmányiroda elindítja a szükséges eljárást, ellenőrzi, hogy nem áll-e körözés alatt az autó, közzé téteti a Magyar Közlönyben annak sorszámát, s amennyiben minden rendben van, kiállíttatja az új tulajdonos nevére szóló újat.


Az eljárás ráadásul pénzbe sem kerül, ellenben ha valaki az eladás előtt pótoltatja a törzskönyvet, akkor fizethet 6000 forintot, és várhat is alaposan, ugyanis a pótlás alsó hangon is 1,5-2 hónap.

2016. márc. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!