Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az E85 átalakítás mitől lesz...

Az E85 átalakítás mitől lesz jobb?

Figyelt kérdés

A lényeg ha átalakítatnám a kocsit E85-re akkor pl kevesebb fogyasztana vagy teljesítményt hogy befolyásolná?

Találtam egy oldalt ahol van egy szerkentyű és annyiból áll az egész h betesznek egy késleltetőt ami meghosszabbítja a befecskendezés idejét!

Ettől nem lesz nagyobb a fogyasztás?

Daewoo Nexia-ról lenne szó. 1,5Literes 16 szelepes és alapból 90 lóerős és találtam youtube-on vidit ugyan ien kocsija van és E85el mérték le a lóerejét és 94,5Lovat hozott neki!

Nekem a lényeg, hogy az ereje ne csökkenjen és a fogyasztás is megmaradjon de ez csökkenhetne is! De ha nem csökken akkor is jobban járnék olcsóbban kijönnék!


2011. okt. 9. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Az e85 100ft al olcsóbb mint a benzin.Ennyivel jobb.
2011. okt. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mivel az etanol fűtöértéke alacsonyabb,mint a benziné ,ezért több kell belöle ugyanahhoz a teljesitményhez . Mivel az oktánszáma( persze a benzinhez viszonyitva) magasabb (kb 110) ,ezért viszont tökéletesebben ég el,amivel lehetséges a mintegy 5 LE plusz ekkora motornál -de ezt SOHA NEM FOGOD észrevenni . A gyakorlatban kb. 20%-al magasabb fogyasztás és a hidegben picit nehezebb indulás az,amit tapasztalni fogsz. Ennek addig volt értelme amig nem-tisztelt kúrmányunk méltóztatott egy 50Ft/literes jövedéki adóval terhelni az etanolt - most már gyakorlatilag nem takaritasz meg semmit,ha alkohollal jársz
2011. okt. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát a kormánynak köszönhetően ez sem éri már meg.Gázzal jobban jársz de az átalakítás 200ezer:( Csak akkor éri meg ha tényleg sokat mész.
2011. okt. 10. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!