Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Pótkerék cseréhez van valami...

Pótkerék cseréhez van valami egyszerű módszer a kerék lecsavarozására?

Figyelt kérdés
Ma defektet kaptad és nem tudtam lecsavarozni a kereket...
2011. okt. 14. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Ráteszed a kerékkulcsot-ráállsz-ugrasz egyet, ez általában segít.
2011. okt. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
ja ez általában segít elnyalni a kerékanyát.. próbáld krovakészletből a merev szárat rátenni és egy csövet a végére ,ha úgy sem megy
2011. okt. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vagy hordasz magaddal egy jókora kellő átmérőjű vascsövet (népnevelésre is nagyon jó ha valaki kötekedne!) és azzal meghosszabbítod a kerékkulcsot, vagy az emelőt a kerékkulcs alá rakva feltekered a kulcs vízszintesen álló részét .
2011. okt. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Kovával nem lazítunk, mert szétb@sszuk.


A kerékkulcsnak az erőkarát kell meghosszabbítani, így könnyebb lesz. Lényegében egy vascső-t ráraksz és kész.

2011. okt. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én már 25 éve a kerékkulcsra állva szoktam kilazítani a csavarokat, és még nem sarkaltam le egyet sem!

:)

Jól rá kell tenni a szerszámot, ráállni és rugózni nem ugrani, így nem tud lelcsúszni a kerékkulcs.

Mondjuk olyan már volt, hogy a kerékkulcs tört ketté a 105 kilóm alatt, de azzal szerszámmal vascső segítségével se lehetett volna kilazítani a csavarokat, mert akkor is eltört volna!

Nemsokára cserélni kell úgyis a gumikat, szólj majd a gumisnak, hogy nem kell megszakadásig húzni a levegőkulcsot!

2011. okt. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A Vascsöves megoldás a legbiztosabb vagy a teleszkópos kerékcsavar!


Én ugrálhattam a keresztkulcson,akkor se mozdult a csavar,felb@szta az agyam,szereztem egy króm vascsövet rátettem és pillanatok alatt ki volt csavarva + testápolónak is jó a vascső , vagy akár a teleszkópos kerékcsavar... fenyítő eszköznek szokták becézni!

2011. okt. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem sikerült hogysem leszednem az nagyon erősen be van csavarva. Sajnos teleszkópos kerékcsavar vagy hasonlót sem sikerült szereznem...

Pedig a gumi szerelő műhely közelben van kb. 200m de nem tudom, hogy elmenjek oda a kocsival?

Vagy akkor ti hogyan oldanátok meg?

2011. okt. 15. 13:08
 8/8 anonim ***** válasza:
200méterre? Átballagnék hozzá egy csőért, vagy áthívnám.De ha nem nagy a lyuk és fel lehet fújni a kereket csak annyira hogy 2percig nyomáson legyen akkor saját lábon is odagurulhatsz vele.Teljesen lapos gumit tönkreteszi a vele való közlekedés rövidtávon is.
2011. okt. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!