Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a Lada porlasztóból kiiktat...

Ha a Lada porlasztóból kiiktatom azt, ami gázadásnál spricceli a benzint a torokba, akkor mennyivel csökkenthető a fogyasztás és az indítást és teljesítményt tekintve mennyiben befolyásolja a motor működését?

Figyelt kérdés
2011. okt. 14. 18:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Nem fog rendesen gyorsulni, ha szükség lenne rá.Ledadog hirtelen gázadásra. De az egész spricnis cucc nem működik ,ha szépen lassan nyomod a gázt.
2011. okt. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

aha, nem tudnám elrúgni kanyarban?:)

én úgy vettem észre akkor is működik csak lassabban csepeg a benya..

2011. okt. 14. 19:04
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

"aha, nem tudnám elrúgni kanyarban?:) "

Ha én ezt érteném??

Egyébként: arra a befecskendezésre azért van szükség, mert átmeneti állapotban van a porlasztás, nagyobb teljesítményt szeretnél, ehhez több üzemanyag kell(ene), de szívási feltételek még nincsenek meg ehhez, ezért van a befecskendezés.

Ebben az átmeneti időszakban (mert a röpsúlyregulátor még nem tart ott, a vákuumos előgyújtásszabályzó "rántja" előre a gyújtást is.

Csak dióhéjban: bonyolult, de kifinomult dolgok ezek, és ebbe akarsz belekotorni?

Rengeteget vesztesz, előnyöd meg tulajdonképpen nem lenne, a benzintakarékosság csak elméleti, annyit rugdosnád a gázpedált, hogy szerintem többe kerülne, mint amit nyernél...

2011. okt. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
74%
Ja nem tudnád elrúgni, de gyorsan indulni sem ami nagyobb baj. A gyorsan kinyílló fojtószelep hirtelen üzemanyagelszegényedést okoz ,ezt kompenzálja ez a "spricni" Nem nyernél vele semmit .A jobblábadban viszont tuti van még mínusz 1liter:)
2011. okt. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

utolsó: mi van a jobb lábamban? egy ilyen nap után estére nem fog az agyam :)

második: köszi a választ, igen, bele akarok kotorni ha többet tanultam a ladáról suliban. Egy 80 000-ret futott 2105-ös ladám van és sokáig szeretném még használni, úgyhogy jó lenne azt a 8-12 literes fogyasztást visszaszorítani egy picit.

Elrúgni kanyarban = visszavenni a gázt majd padlózni amitől az erősebb ladák hátsó kerekei kipörögnek és megcsúszik a hátulja. gyengébb ladáknál ezt kuplungolással oldják meg de azt nem tartom egészséges dolognak hosszú távon.

2011. okt. 14. 19:40
 6/24 A kérdező kommentje:
különben van még baja, ha valaki megmondja mi, annak adok egy ötöst :) ha üzemmeleg a motor akkor is ezt csinálja, de ha hideg akkor mégjobban. szóval jár a motor, ha lassan nyomom a gázt, szépen felpörög, ha viszont gyorsan középállásig vagy padlóig akkor /spriccel az a cucc/ visszafullad és nem is pörög fel legtöbbször, tartja a kis fordulatot meg horkol, egyszer már köpött is a karbi tetején, ha vissza veszem a gázt, akkor tovább megy alapjáraton és kis gázzal megint fel lehet pörgetni. Olyan 2500-as fordulat felett már harapós akkor is ha lepadlózom, kis fordulaton meg visszafullad. Az autó 2 évet állt, most felújítás alatt van.
2011. okt. 14. 19:44
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Jobblábadban..hogy óvatosabban vezetsz, nem nyomod neki, szépen öregesen gurulgatsz :D
2011. okt. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
ja értem :) természetes.
2011. okt. 14. 20:11
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy optimálisan dolgozok az előgyújtásszabályozás, nem biztos, hogy a vákuumregulátor pontosan szabályoz, nem biztos, hogy a karburátor pontosan úgy és annyit "adagol" mint kellene, mindezek a beállítások nem biztos, hogy:

1. Jól vannak beállítva, lehet a gyári paraméterek koránál fogva be sem állíthatók

2. A gyári beállítások messze nem biztos, hogy egyáltalán megfelelnek sportos igényeidnek

3. És ráadásul Te még alacsonyabb fogyasztást szeretnél!

Ez a kettő aztán végképp nem megy....

2011. okt. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Na várjunk. Én nem sportosan szeretnék vezetni, én azt szeretném, ha nem fulladna, ha szükséges lenne a hirtelen gyorsításra. Olyan autót szeretnék, ami tud menni, ha szükséges.
2011. okt. 14. 21:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!