Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha vezetés közben (leginkább...

Ha vezetés közben (leginkább lejtőn lefele) üresbe dobom a sebességváltót, akkor a fogyasztás visszaáll olyan mértékűre mintha csak egy helyben állna az autó és alapjáraton menne a motor?

Figyelt kérdés
Logikusan igen, de az egyik barátom megmutatta az autója pillanatnyi fogyasztás kijelzőjén, hogy olyankor még többet eszik. vagy van különbség benzines és dízel autó között?
2011. jan. 10. 14:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

igen de úgy többet eszik mintha (pl lejtön) ötödik sebességben motorfékkel gurulnál.

akkor nézd meg a pillanatnyi fogyasztást. (nulla)

2011. jan. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha a gázpedált is hanyagolod, akkor csak alapjárati fogyasztás lehet. Lejtőn lefelé viszont nem tanácsos üresbe tenni a váltót, mert megszűnik a motorfék hatása, amire esetleg szükség lehet a begyorsulás megakadályozása miatt.
2011. jan. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg igen, annyi lenne, mintha állnál a pirosnál, de mégsem annyi, mert a motorvezérlő, ha érzékeli, hogy megy a kocsi, akkor megemeli egy kicsit a fordulatszámot. Tehát nem 800-at forog a motor, mint egy helyben üresben járatva, hanem olyan 1000-1100 körül, ezért nagyobb egy kicsit a fogyasztás, bár igazából nem számottevő.
2011. jan. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
Nekünk úgy oktatták, hogy soha ne rakjuk üresbe lejtőn lefelé. 1. nincs motorfék, ami balesetveszélyes is lehet, sőt túlpöröghet a motor, ha meredek és hosszú a lejtő. 2. ha sebességben van, de gázadás nélkül gurulsz, akkor nem a motor hajtja a kerekeket, hanem a kerekek hajtják a motort, tehát akkor 0 a fogyasztás, és ott a motorfék, ami megakadályozza a túlpörgést.
2011. jan. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan teherautót vezetek, ahol digit. fogyasztási mérő van.

Amikor elveszem a gázt és csak gurulok motorfékkel, tehát nem veszem ki sebességből, akkor 0 a fogyasztás. Amikor állok a pirosnál, akkor liter/órában mutat 1 litert. Tehát nem éri meg üresben autózni, mert a korszerű motorokba nem jut üzemanyag amikor a motorféket használjuk.

2011. jan. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Egyébként meg igaz,hogy motorféknél 0 a fogyasztás, de azt is nézni kéne, hogy lényegesen jobban lassul. Nyilván az belátható, hogy magasabb fordulatszámon több energia megy el súrlódásra, hiszen több utat tesznek meg a dugattyúk. Úgyhogy mindig azt kell mérlegelni, hogy mennyire van messze a megállás helye. Ha elég messze van akkor érdemes hamarabb kirakni üresbe, ha meg közel van akkor érdemes motorfékkel lassulni. Ennyire egyszerű.
2011. jan. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
10%

Mint írtam vala: nekünk úgy oktatták!!!

A túlpörgést nem én találtam ki, de érdekes módon a többi részébe nem tudtál belekötni. Mivel soha nem gurultam üresben, nem tapasztaltam meg, mit csinál a motor. Én csak elhittem, amit az oktatóm mondott, és sikerült eddig közel 2 millió kilométert vezetnem balesetmentesen.

2011. jan. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mint írtam vala: nekünk úgy oktatták!!! ....stb...

Azt azért megmagyarázhatnád, hogy miért pörögne túl a motor, főleg ha nincs sebességbe rakva?

2011. jan. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszi szépen mindenkinek!!
2011. jan. 10. 19:01
 10/14 anonim ***** válasza:

18:06-nak. A motort lejtőn akkor lehet túlpörgetni, ha sebességbe van a kocsi felengedett kuplung mellett, mert ekkor a kerekek hajtják a motort. Az oktatód erre utalt.

Ha üresbe van a sebváltó akkor ez lehetetlen, mert nincs kapcsolat a motor és a kerekek között.

Megkédezhetem, hogy a 2000000 km-t hány év alatt vezetedd le?

2011. jan. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!