Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most vagyok először autótulajd...

Most vagyok először autótulajdonos, és elszeretném adni a használt autómat. Az adás-vételi szerződéssel nekem kell bemenni az okmányirodába, hogy leírják a nevemről? Mire kell vigyáznom?

Figyelt kérdés
2011. okt. 17. 18:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát helyetted senki nem fogja elintézni...

Az adás-vételi szerződésnek ki kell elégítenie formai követelményeket, interneten ez megtalálható, milyen adatoknak kell benne lenni.

Ha ez szabályos, akkor keltétől számított 8 napon beül ( a 8-ban nem vagyok biztos) az okmányirodában be kell mutatnod a szerződést és leírják a nevedről.

Innen kezdve a kocsival elkövetett szabálytalanságokért

nem Te felelsz..

2011. okt. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Optimális eset:

Adásvételi megirása, vevő fizet, okmányok átadása. Ketten elbattyogtok az okmányirodába és leadjátok a paprikat.


Általános eset:

Vevő majd bemegy valamikor és átirja. Ha bemegy.


Az ilyen "Mennyi az utolsó ára papám?" vagy "Üzembentartóival elvihető?" vagy a "Komoly vevő vagyok" mondatokkal vigyázz autó eladásnál. Ezek többnyire éhes senkik, akik már telefonon keresztül is alkudoznak. Ha mondasz számára olyan árat, amiért eljön akkor mégtöbbet akar alkudni, és megigéri hogy elviszi üzembentartóival 2 hét múlva, mert ő komoly vevő.


Sok sikert! :)


Egyébként milyen autóról lenne szó?

2011. okt. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Elég ha csak én bemegyek az okmányirodába és az adás-vételi szerződéssel leíratom a nevemről? A vevő által megadott lakcím és egyéb adatok valódiságát nekem nem kell ellenőriznem? A biztosítónál, hogyan kerül leírásra a nevemről? Ott is nekem kell intézkedni az adás-vételi papírral?
2011. okt. 18. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!