Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol lehet, milyen cégnél...

Hol lehet, milyen cégnél csináltatni saját igényre egy 1.4 literes V12-es (12 hengeres) motort?

Figyelt kérdés
2011. okt. 17. 18:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szerintem senki sem csinál ilyen kis űrtartalommal V12-es motort! Nagyon gagyi lenne.

Szerintem.

2011. okt. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A csinálás már a végső fázis, ennek a motornak a kifejlesztést, kísérleteket is fizetnéd?

Mert ez 100milliós nagyságrendű...

2011. okt. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
de,úgy gondoltam saját megrendelésre,azt gondoltam h nem csinál senki. Szerintem nem lenne gagyi. Ferrari csinált 1.5 literes V12 motort 1947-ben. 100 lóerős volt simán,akkor. Milyen jól mehet egy ilyen motor a mai techinkával, turbóval, vagy ikerturbóval...
2011. okt. 17. 19:06
 4/14 A kérdező kommentje:
2011. okt. 17. 19:07
 5/14 anonim ***** válasza:
sorbakötsz 12 db 125kcm-es egyhengerest :D
2011. okt. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Jól mehet ,de egy 4hengeres 1,4 turbóval szemben nem nyerne.Elveszne az erő a sok surlódó mozgó alkatrészben..Persze mindent meg lehet csinálni ,de annyi pénzből szerintem egy v12 merci is kijönne..
2011. okt. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Akkor vegyél egy ferrari V12 es motort szerintem olcsóbban kijössz.. Vagy faragj egyet fából!
2011. okt. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Több céget kell felkeresned.

Ha vannak kész tervek, akkor öntödében kell elkészíttetned a motorblokk és a hengerfej öntvényeit, utána gépműhely forgácsolja neked készre őket. A főtengelyt kovácsoltatni kell, a dugattyút, hajtókart és talán a szelepeket is le tudja gyártani egy erre szakosodott vállalkozás - itthon az egyedi dugattyúkat jellemzően a Ross Pistons nevű amerikai cégtől rendelik, akik mindenféle különleges ötvözetből is dolgoznak. A vezérműtengelyeket is külön kell legyártatnod, ezt itthon is sokan vállalják.

Lesznek viszont alkatrészek, amiket készen kell megvenned: a befecskendezés és gyújtás elemeit nem éri meg legyártatni, az ECU is jó, ha szériaalkatrész...

Egyébként játéknak jó (és drága), de sok értelme nincs. Szép dolog volt a Ferrari 125 motorja, de olyan nagyon azért nem jött be az olaszoknak. Nem véletlen, hogy nekiálltak növelni a hengerűrtartalmat (nem sokkal később már jött a 159, majd a 166). Jobban megérte a Colombo-motort 3 literesre növelni, mert úgy jobban működött.

Ez a fajta miniatürizálás a '60-as években tért vissza, mikor is a Honda a motorkerékpár-versenyzésben alkotott érdekességeket: kéthengeres 50-es (RC116), öthengeres 125-ös (RC148), hathengeres 250-es (3RC164) erőforrások visítottak a motorjaikban. Viszont még nekik sem jött be hiba nélkül a dolog: eléggé komplikált motorok voltak ezek és nem tudták kihasználni az óriási előnyüket, a csillagászati fordulatszámot. Egyszerűen nem volt megfelelő minőségű anyag, amiből építkezhettek volna.

Mára már lenne, de az a baj, hogy a megfelelő anyagok kiválasztása, beszerzése és megmunkálása vinné el a költségek nagyobb részét.

2011. okt. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
fú, nagyon kössz a rendes választ, akkor V12 motornál csak 3 literest éri meg minimum
2011. okt. 18. 16:57
 10/14 anonim ***** válasza:

Attól függ, mire kell. Versenyzésre már jó a 3 liter körüli hengerűrtartalmú V12-es: jól pörgethető, magas fordulatszámot visel el, de már lehet neki olyan furatot kialakítani, hogy normális méretű szelepeken át lélegezzen. Utcára viszont alul túlságosan is gyenge, nyomatékszegény, túl hegyes a nyomatékgörbéje.

Utcai használatra legalább 4,5-5 literes tizenkét hengeres erőforrást célszerű építeni, mert ezeknél már elég nagy a hengerenkénti űrtartalom, kellemesen autózható, nyomatékos motort lehet belőle varázsolni.

2011. okt. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!