Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki le tudná írni, az...

Valaki le tudná írni, az eredeti gátlókat meg lehet valahogy rövidíteni hogy üljön az autó?

Figyelt kérdés
Mivel ültetőrugókra szerettem volna cserélni az eredetieket, de mint kiderült azokhoz már másik gátlók kellenének, utánanéztem neten és olvastam különféle átalakításokról de azt nem találtam meg hogy lehetne kivitelezi ezt.
2011. okt. 19. 18:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért nem találtad, mert a lengéscsillapítót otthon nem lehet átalakítani.

A lengéscsillapító szára nagy keménységű edzett acélból készült, igen finom megmunkálással, hogy kibírják az oldalirányú erőket és ne kezdjék ki a tömítéseket. A szárat azért nem lehet rövidíteni, mert ezt lehetetlen reprodukálni. Ha el is tudod vágni (kemény ám az anyag), akkor sem lehet úgy hegeszteni (az edzettség miatt ez amúgy is problémás), hogy egytengelyű legyen. És akkor még meg is kellene munkálni, hogy ne tépje szét a tömítést...

A felső részt pedig nem jó dolog bántani: némelyik típusban nagynyomású gáz található, ami az első próbálkozásra robban. De ha nem is gáztöltésű, akkor sem tudod elérni, hogy megfelelően tartsa a nyomást és a dugattyú is tömítsen a fal mellett.

2011. okt. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod!:)
2011. okt. 19. 19:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, h 35-40mm-ig megoldható az ültetés ültetőrugókkal. Ennél nagyobb ültetéshez kell gátlókat cserélni. Legalábbis a legtöbb autónál ez van. Szóval vagy érd be ennyivel vagy marad a gátlók cseréje. Ha rosszul tudom vagy a tied egy speciális eset, akkor sorry.
2011. okt. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!