Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autón a kéziféket most akkor...

Autón a kéziféket most akkor lassan, vagy gyorsan kell behúzni?

Figyelt kérdés
Mindenki mást mond.
2011. okt. 21. 02:09
 1/5 bánomisén ***** válasza:
58%
Tökmindegy, csak az utolsó kattanásig húzd, hogy tutira megfogja az autót. Szóval behúzás után még egy utolsó ellenőrzés kell, hogy teljesen rögzítetted-e az autót.
2011. okt. 21. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
a nyugodt sofőrök lassan húzzák be ,az idegesebb sofőrök meg gyorsan húzzák be ,de kb annyi jelentősége van ennek mit pl,hogy egy ajtón a kilincset lassan nyomod e le vagy gyorsan,azaz semmi
2011. okt. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

...sem lassan,sem gyorsan nem KELL behúzni,DE:

a kézifék egy sok alkatrészből,racsniból,pántokból, csapszegekből,bilincsekből,BOWDENből,annak tokjából,rugókból álló összetett szerkezet,melyet,ha gyorsan,ún."állat módon" berántunk,az erőteljes igénybevétel miatt aránytalanul /és feleslegesen!!!/ kopik, ezen alkatrészek élettartama jelentősen lecsökken!

Hasonlatképpen:ha Te a földön ülsz,hátizsákkal a hátadon,s én a kezedet megfogva lassan húzva felsegítelek--örömmel megköszönöd!Ellenben,ha a karodat a válladból éppen csak nem kitépve,hirtelen-gyorsan felrántalak--nem leszel boldog!

Newton első törvénye:F=m.a!-egy tömeget minél lassabban gyorsítasz annál kevesebb erő szükséges! Kisebb erő,- kisebb kopás!Kisebb kopás?-hosszabb élettartam!Hosszabb élettartam,-kevesebb szervizköltség!!!

Tehát a kéziféket nyugodtan,/jó beállítás esetén!/ 3-4-5 kattanásig,kényelmes-kemény ellenállásig!

Jó utat!

2011. okt. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi! mert oktatóm lassan tanítja, hogy két kattanás, de pl apám is és a párom is úgy húzza be, hogy rossz nézni, és azzal jönnek, hogy anno nekik így tanították.
2011. okt. 21. 12:56
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát ezen még sosem gondolkodtam... Én közepes sebességgel szoktam csinálni. Pont mintha egy kilincset nyomnék le, vagy talán egy ici-picit lassabban.

Annak idején, mikor vezetni tanultam, nem emlékszem, hogy külön része lett volna az oktatási anyagnak, a milyen sebességgel húzzuk be a kéziféket kérdés.

Behúzni pedig addig szoktam, amíg ellenállást nem érzek. Nem szoktam csattogtatni a racsnit, benyomom az elején lévő gombot, akkor is ha behúzom.

2012. máj. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!