Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miert lehetett az hogy picit...

Miert lehetett az hogy picit nehezebben gyulott az auto?

Figyelt kérdés
Eloszor is egy vw golf 3-asrol van szo 1.6 benzin 1997es kiadas. Az ahelyzet, hogy ma mentunk valamerre es az udvaron begyujtottam kiallotam majd lementem az utcan es az utcavegen valahogy sikerult megalljon a motor. Na akkor picit hajtatas utan gyullt be az auto kb 4-5 masodperc(nem gazaltam). Jo majd elmentunk a kozeli varosba (10km) majd ott is amikor indultunk haza ugyanugy tekerte kb 3-4 masodpercet amig begyulott majd hazaertunk es megallitottam. Majd ujraprobaltam es egybol gyullt nem hajtotta 3-4 masodpercet sem hanem egybol gyulott. Mi lehet ez a gond? Vagy inkabb gyujtsam ugy hogy adok neki pici gazat? Eddig egybol gyullt. Vagy lehet az is, hogy gyenge lenne az akku? Nemreg vasaroltuk az autot, koszonom a valaszokat :)
2011. okt. 21. 18:37
1 2
 1/11 anonim válasza:

lehet hogy sürű az olaj. lehet vastagabb nyári olaj van benne

ha nem fogyasztja az olajat érdemes tenni bele sintetikus olajat 5w 3O peldául

sokkal könnyebben fog gyulni.

2011. okt. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Pagani76 ***** válasza:
hovavalósi kendje?
2011. okt. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Jajj en romaniai vagyok szoval nemhiszem ismersz...amugy nemtudom hogy fogyasztja-e az olajat...de miert volt az hogy elore konnyen gyult majd mikor megallot az utca vegen es egybol akkor mar nehezebben?
2011. okt. 21. 18:55
 4/11 anonim ***** válasza:
Ismertem apádat!
2011. okt. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hat nemhiszem :P
2011. okt. 21. 19:10
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Énmeg a jóanyádat!
2011. okt. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Amennyit én megértettem (nem sértésként mondom :) abból azt szűröm le hogy a hideg miatt vastagabb (nagyobb viszkozitású) olaj nagyobb súrlódó ellenállást jelent, és épp ezért nehezebben indul hidegen. Melegen viszont (90-100°C) megfelelő a viszkozitás és könnyen be tudja indítani a motort.

Amúgy a jelenség természetes, mivel hidegben sokkal nehezebben indulnak be a motorok, az viszont picit furcsa hogy az utca végén magától megáll a motor. Ha csak egyszeri alkalom volt akkor valószínű más okozza, nem az olaj. Bár az is érdekes hogy 3-4mp az indítózás, ez egy picit sok... Hány fok volt körülbelül akkor? :D

2011. okt. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Érdekes én nemrég jártam romániai Magyaroknál ők ékezettel írtak-beszéltek......
2011. okt. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem magatol allot le hanem amikor indultam el keves gazt nyomtam es bedoglott, vagy lefulladt esetleg es azert kellet lehet a 3-4 masodperces hajtas??
2011. okt. 22. 14:13
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor ne csodálkozz :DDD

Rakass bele valami hígabb olajat télire, mert tönkre fog menni a hidegindításoktól a sűrű olaj miatt.

2011. okt. 23. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!