Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi papír kell az autó...

Budwa kérdése:

Mennyi papír kell az autó hűtő elé?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemrégiben írtam, hogy a víz nem melegszik, ha álló helyzetben felmelegítem, akkor is visszahűl. Termosztátot nem cserélte ki a szerelő, mert állítólag jó (forró vízben nyit, kivéve zár). Viszont a probléma továbbra is maradt. A következő a kérdésem: A hűtőből mekkora részt kell lefedni, hogy normális hőmérséklet meglegyen, de ne melegedjen túl?

Illetve lehetséges, hogy a mérőóra vagy a mérőgomba a rossz? (Álló autó, járó motorral melegszik, menet közben hűl, lassú menetnél (30-40 km/H) városban melegszik).

Válaszotokat várom és köszönöm előre is.

Válaszotokat előre is köszönöm.


2011. okt. 22. 09:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Én ugy szoktam télen hogy a hűtő 2/3-adát letakarom ugy tökéletes az enyém! Punto 1.1 Remélem tudtam segíteni!
2011. okt. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

ha az egészet letakarom attól elég nagy valószínűséggel felforr a víz vagy a hűtőventilátor így is tudja hűteni?

Kb. 400 km-t mennék vele (250 autópálya 150 közút)

2011. okt. 22. 10:04
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is 2/3-ot takarok, de takarás nélkül is normálisan (elvárható módon) működik, természetesen némileg lassulnak a történések.

De nálad valami hiba van, önmagában a takarás nem oldja meg a gondot!

Gomba rossz? Elindul-e megfelelő hőmérsékletnél a ventillátor? Ha igen, akkor gomba, vezérlés jó lehet...

(Takard le teljesen a hűtőt, így elérheted a bekapcsolást. De azért figyelj oda, mert ha hiba van, megsülhet a motor. Időnként állj meg és tapogass!)

2011. okt. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Teljesen letakart hűtőnél nem tud (érdemben) hűteni!
2011. okt. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
ok köszönöm
2011. okt. 22. 10:10
 6/10 anonim ***** válasza:
szerintem cserélj termosztátot. valószínűleg a nagy nyári melegben fennakadt, és nem zár le. ha mindenképpen le akarod takarni a hűtőt, takard le a felét.
2011. okt. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

B@zmeg milyen szerelő ez?


"Forró vízben nyit." A 60 fok is forró meg a 90 is, akkor honnan tudja, hogy jó-e? Cseréld ki a termosztátot. Ha jól működik akkor nem kell letakarni a hűtőt. Ez a 120-as Skodáknál volt utoljára divat..

2011. okt. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az lesz! Ki lesz cserélve a termosztát. Lehetséges, hogy nem 85-105 között van nyitva, hanem az alsó értéke lejjebb esik? Pl. 45-55-re?

Köszönöm a segítséget.

2011. okt. 22. 11:21
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen. Nekem is ez volt a probléma.. Elkezdtem melegíteni gázon úgy, hogy közben mértem a hőfokot. 65 nél már elkezdett nyitni a 92 helyet..
2011. okt. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, akkor nagy valószínűséggel ez lesz a gond. Ki fogom cserélni akkor mindenképpen!
2011. okt. 22. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!