Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autómban megérett az első...

Ecto kérdése:

Az autómban megérett az első kerékcsapágy cseréje. Magam is meg tudom ezt csinálni, v inkább vigyem szerelőhöz? Mennyire nagy meló? 2004-es Hyundai Atos-om van.

Figyelt kérdés
2011. okt. 27. 15:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Eléggé nagy meló, szóval inkább szerelő. Tehát féket le kell szedni, ilyenek.
2011. okt. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hát nem is az agy kiszedése a macera,hanem magának a csapágynak a kiszedése,és az új berakása.

Ezt présgéppel kell elvileg csinálni, de vannak akik ezt kalapáccsal(ütéssel) is megcsinálják ,.. sajnos egyetlenegy rossz pontra mért kicsike koccantás (porvédő,illetve belső kosár ) ez megsérül dobhatod ki a csapágyat. Persze a kiütéshez minimum 5 kg kalapács szükséges,precíz alátámasztással.Ezenkívül seeger(Zéger) fogó is fog kelleni a művelethez.


Ha még nem csináltál ilyet akkor bízd inkább szerelőre, eléggé felszerelt műhely szükséges hozzá,..bármi "megakadás" bejöhet,ritkán még acetilén-oxigén melegítő,illetve flex is szükséges lehet.

2011. okt. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy-ket csapagyat kiszedtem es beraktam mar igy leirom mire szamits: A Csapagy kiszedese nalunk ugy megy hogy szetverjuk, vagyis a golyokat osszetereljuk hogy a belso gyuru kiessen!!! mert kijonni nem szokott.Belul a csapagyba mindket horonyba huzzunk egy varratot MIG heggesztovel. Erre a csapagykereg veszit egy par tizedet az atmerojebol es kiesik magatol. Mivel ilyenkor az Agy is felmelegszik es kitagil a masik csapagy siman belemegy.

Ha megvan a felszerelesed ripsz-ropsz megvan, nem kell nagyon komoly cucc mert egy sima iv-heggesztovel is meg lehet csinalni a varratot.

2011. okt. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ne heggesz! kiszedniugy érdemes ha az agy nem deformálódik, és nem is károsodik, simán ki lehet nyomni egy csapágyleszedővel is! csak kiszerelés után vedd ki a féltengely az agyból távolísd el a seigert és tolasd ki a féltengelyel, berakni meg ugy szoktam a csapágyat bekenem olajjal, zacsiba és irány a frigó, az agyat hőlégfúvóval melegítem előtte a belsejét kicsit polirozom és hőálló teflonos zsirral "husqvarna láncfűrészekehez adnak ilyet" vékonyan bekenem. kb 80 fokosra melegítem aztán elő a gyapággyal és szinte beleesik csak gyorsan kell mert pl nyáron egyből deresedik a csapágy a páratartalom miatt és akkor nem megy könnyen dacára az olajnak, egy kalapácsnyéllelsimán ütközésig tolom.
2011. nov. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagy meló házibarkács szinten sem.
2011. nov. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

10-28 11:53


amit leirtal Teljesen helyes es szakszeru...addig amig minden klappol..amikor kiszedesre kerul a sor nem egyszer fordul elo hogy a pres nem birta kinyomni inkabb osszeroppant es ott maradt a kulso kereg perem nelkul akkor meg aztan csinalhatsz vele amit akarsz. Ezert is mondtam ha ugy all neki ahogy leirtam nincs meglepetes nem kell semmitol sem tartani es Deformalodni sem fog mivel a kereg nem tagul hanem veszit a meretebol a varrat hatasara.

2011. nov. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A gond a heggesztés, igaz minimális se valahol mindíg jelenzkezik torzulás, vehet vel ovális alakot is utánna, a másik hogy még helyes visszacsiszolásnál is előfordul súlypont eltolódás ami ugy bár kicsi a távolság a forgástengely közepétől mégis okozhat ninimális vibrációt, tudom ez elenyésző sok gumi eltéréséhez de attól még van és ne csináljunk olyat ami nem kell.

Sok esetben egy gyári agyat készen összerakva lehet megrendelni és találkoztam már olyanal ahol csapágyat csak agyal árult a gyártó szinte ugyanannyiért mint a csapágy.

2011. nov. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Préseléskor nem használtok támaszt?
2011. nov. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
JA a csapágyat varrod, bocs elolvastam illetve félreolvastam. Ezt a megoldást még nem alkalmaztuk de nem is volt rá szükség.
2011. nov. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor leirom maskepp: a Cspagykereg belso felere huzzunk varratot es ket legyet utunk egy csapara: megvan melegitve az agy es a csapagykereg kiesik magatol. Sajnos ezt nem tanitjak sehol. Nulla deformacio es sokkal gyorsabb mint preselessel es melegitessel szenvedni. A kerget belulrol korkorosen varjuk a kereg szelessegetol fuggon 1-2-szer(hornyok szama mert abba erdemes tenni a varratot). Vagyis ha megprobalod kipreselni es kijon nagy szerencsed van ha nem akkor nyomasd addig mig a kozepso gyuru golyokkal egyutt ki nem hullik vagy segits neki hogy igy tortenjen. Ezutan heggesztes es a kereg kint is van, az agy "uzemmeleg" es az uj csapagy konnyeden belemegy. Oreg szakiktol mindig lehet tanuni mert sok keptelen helyen levo csapagykerget maskepp nem lehet kicsedni.
2011. nov. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!