Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri megtartani egy kispolskit?

Megéri megtartani egy kispolskit?

Figyelt kérdés
Nagyim itthagyott minket:( az övé volt és nem tudjuk,mi lenne a legjobb...anyuméknak van kocsija,én pedig fősulis vagyok 50km-rel arrébb és nem tudom,egyrész mennyire biztonságos 50km-eket + városban közlekedni vele, valamint a fenntartási költségét sem tudom meghatározni...ötlet? esetleg valaki,akinek kispolskija van?
2011. okt. 28. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Hétköznapi használatra már nem éri meg a kis Polski. Egyre jobban fáradnak a megmaradt darabok, egyre drágábbak a használható alkatrészek. A tizenpár éves "nyugati" kisautók ma már olcsóbban fenntarthatóak és sokszor a fogyasztásuk is kedvezőbb. Persze ha tudsz otthon autót szerelni és nem kell mindenért szakemberhez fordulnod, akkor éri csak meg.

Viszont ha olyan korú és állapotú, érdemes megőrizni veteránnak. A korai, krómlökhárítós, nagy osztókörös darabok ára már elindult felfelé, lassan a műanyag lökhárítósok közül is kezd értéke lenni a szép daraboknak.

2011. okt. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagymamád mennyire szervizelte, vannak-e érvényes papírjai? Ha a hasznaltauto.hu-t megnézed, láthatod, hogy nem kapsz értük nagy pénzt. De ha lenne lehetőséged egy hozzáértővel megnézetni, könnyebben hozhatnál döntést. Ha biztonságosnak ítélik, több haszonnal jár neked ha azzal mész suliba, mint hogy eladod.
2011. okt. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én a kis polákomat már csak hobbi autónak tartom. Városon belül még elmegyegetek vele, de a Fővárosba már nem merek azzal kimenni sőt nagyobb városba se. Itthon vidéken jókat lehet vele menni, igaz van fenntartási költsége rendesen de olcsón vettem egyik ismerősömtől egy motor nélkülit abból néhány alkatrészt át tettem az enyémbe, így most jó az valamennyire.

Ha hobbi autónak megtartod tehát érdekel a szerelése esetleg gyakorolni rajta és foglalkozol vele vagy kisebb fuvarokra eljársz akkor megéri megtartani. Az tény hogy ha minden apró vacak gond miatt szerelőhöz viszed akkor nem éri meg, de így hogy a java részeket te magad szereled akkor még megéri. Mivel ezek az autók már ritkulnak idehaza így bontókban már kicsit drágábbak hozzá az alkatrészek, de még mindig jobb ha te csinálod meg ahogyan az előző is írta. De ha nagyon el akarod adni akkor eladhatod, mert vannak olyan emberek akik megvennék aztán fel tuningolják. enyémre is majdnem hetente vannak érdeklődök hogy eladó e a kocsi vagy mi, de nem adom még el. Szóval eladni még eltudnád.

2011. okt. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem MINDENKÉPP tartsd meg veteránnak, és most, amíg még nem indulnak el felfele annyira az alkatrészek árai, szerezz be hozzá olyanokat, amikről tudod (esetleg olvastál róla), hogy könnyen hibásodik, gyakran tönkremegy (elsősorban bontottat)! Majdpedig, vidd FEDETT helyre, tehát garázs, vagy valami hasonló fagymentes hely (esetleg napmentes is, hogy ne szívja ki a fényezést, ha gyári). Pár év múlva veteránszámba megy a kispolák, ne add el, hidd el, később örülni fogsz, hogy megtartottad! (Pláne hogy a nagyidé volt, nem éri meg elkótyavetyélni, mégiscsak ő vezette) :)
2011. okt. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem kapnál érte annyit, hogy megérje eladni.
2011. okt. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én már csak a poén kedvéért is megtartanám. Réges régen volt trabanttunk. Akkor nagyon utáltam ,de most a poén kedvéért megtartanám és kipofoznám,persze csak azt ami volt. De ki tudja hol van már.....
2011. okt. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
és 21éves lány létemre hol tanulhatok meg autótszerelni sulin kívül minimális időráfordítással?
2011. okt. 30. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!