Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Trabantot, vagy kispolskit...

Trabantot, vagy kispolskit vennék, de csak évek múlva szeretném forgalomba helyezni, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Szóval a kérdés arra vonatkozna, hogy trabi 601 kombi, vagy kispolák lenne a kiszemelt. Megvenném most, leraknám garázsba, szépen lassan csinosítgatnám, szervizelgetném, felújítgatnám és egy-két-három év múlva szeretném csak forgalomba helyezni, mert addig úgy sem használom, garázsban lenne. Természetesen, nem szeretnék erre az időre ölöslegesen forgalmi vizsgát, zöldkártyát és kgfb fizetni, intézni. Ilyenkor mi lenne a legjobb megoldás? Egyszerű adásvételit írni? De akkor 15 napon belül át kellene iratni a nevemre, ami eredetiségvisga, kötelező biztosítás díjával illetékek meg új forgalmi meg törzskönyv díjával járna...ma ez a trabi esetében 60e forint körül lenne. Mit tudnék csinálni, hogy ezt megússzam?
2011. okt. 20. 13:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Átírást nem tudod megúszni. Viszont utána ki lehet vonatni a forgalomból ideiglenesen.
2011. okt. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
megveszed üzembentartóira, az tizedannyiba kerül mintha névre íratnád.
2011. okt. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

60e Ft? De durva! Többe kerül átíratni, mint amennyibe a kocsi?

Egyébként ha nem lesz szerencséd, mire forgalomba akarod helyezni, kivonják őket végleg a 2 ütem és magas károsanyag kibocsájtás miatt.

2011. okt. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

hm..ez szomorú...ha kivonatom a forgalomból, az is pénzbe kerül, de ettől függetlenűl a biztosítást is meg kell fizessem, függetlenűl attól, hogy után a forgalomból kivonták... :(

ha üzembentartóira veszem, akkor nem biztos, hogy mire forgalomba akarom helyezni, akkor még él a tulaj :( vagy Isten tudja, mi lesz addig, meggondolja magát, stbstb...

ha kivonják a kétütem miatt, akkor meg OT-rendszámmal még vihetem majd, viszont az nagyon drága mulatság lesz, hogy olyan állapotba kerüljön...

remek, köszönöm Magyarország :(

2011. okt. 20. 14:00
 5/9 anonim ***** válasza:
25 év feletti Trabant esetén Trabant Wartburg klub tagsággal köthetsz veteránbiztosítást (amely messze nem OT szigorral működik). Ez esetben a klub tagsági díj + biztosítási díj összeadva mindössze 10 ezer forint évente (ez egészen baráti szerintem). A kétütemű autóknak egyébként pedig jelen szabályok szerint 2020-ig van esélyük katalizátor nélkül közlekedni (ha teljesítik az elvárt értékeket, vagy 2004 előtt vásárolták, vagy OT-s). 2020 után az OT kívételével minden kétüteműre katalizátor kell, de betiltani nem fogják őket..
2011. okt. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Szia. Ha átíráskor közlöd hogy egyből vonják ki a forgalomból akkor NEM kell kötelező biztosítást kötnöd.A többi költség (illeték,eredetvizsga,kivonási költség:kb 2300 ft,forgalmi és törzskönyv kiállítás díja az sajnos játszik)
2011. okt. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Esetleg ha olyan eredeti állapotban van a járgány, akkor olvass utána a MAVAMSZ oldalán a muzeális előminősítésnek, 10 évre ki lehet vonatni a forgalomból, úgy tudom kedvezőbb feltételekkel mint egyébként.
2011. okt. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

de itt mindenki a trabantot kezdi el boncolgatni pedig a kérdésben ott van a kispolski is ami már 4 munkaütemű tehát a válasz egyértelmű vegyél kispolskit és azt nem vonják ki és azzal se lesz bajod hogy a benzint előre be kell hozzá keverni mint a trabanthoz ugyebár

én a wartburg 353-asokat néztem de ami a trabi ellen szól itt az a 353 ellen is szólt ezért átáltam a lada 1200 mellé

2011. okt. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok ati vagyok

Szovalkispolszki klubtagként is köthetek veterán biztositást a járgányra ? ha betölti szép lassan 1-2 év mulva a 25évet?. mer amugy baromi drága.... 20ezer fölött van rá a éves dij most néztem neten a biztositoi kalkulátorok összehasonlitó dijtáblázatait.ez egész egyszerűen elképesztő abszolut nonszensz :-/

szoval léci segitsetek irjatok valamit

köszi a választ.

ati

2012. okt. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!