Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 206 vagy Seat Cordoba...

Peugeot 206 vagy Seat Cordoba sportline? Előny-hátrány?

Figyelt kérdés
csak benzines:)
2011. okt. 30. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
A Cordoba nagy kasztnijához még az 1,6 is kevés, ha csak benzinesben gondolkodsz, akkor nem kérdés számomra, hogy a 206 lenne az ideális választás, nagyon sokat enne a cordoba.
2011. okt. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Seat Cordoba. Az 1,6 motor simán jó. Még az 1,4 68LE is elég a 4 ajtósba (A varioba már nem).

7,5 literrel járok el vele városban pályán 6,1 litert eszik. Csomagtartója jóval nagyobb mint a 206osnak. Hátul is jó nagy a hely. Vezettem 1,1 206ost nem olyan dinamikus mint a Cordoba. Én teljesen meg vagyok vele elégedve.

2011. okt. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
16%
Peugeot-ról csak egy szót írnék ami már megmagyaráz mindent: FRANCIA!!!!!!! Amint hozzá kell nyúlni magadhoz is fogsz nyúlni nem csak az autóhoz...nekem is francia csigazabáló gyártotta autóm van. ( Renault ) Egy kutya... Kényelmes, erős motor, keveset zabál...de ha szerelni kell...akkor minima 5 fajta csavarhúzó kell és most a csillagot meg a lapost nem számoltam bele. Ráadás a 206os új féle, ami takart motorral jött ki elvileg. Ha sok pénzed van szervízre akkor ott szereltesd majd. De ha jó idegrendszered és türelmed ( amit elfog venni a Peugeot ) akkor otthon. Amúgy kényelemben a Francia első helyezés. de viszont a Seat Cordoba sportline tetszetős darab. lehet szerelni és csak csillagcsavar kell hozzá. Viszonylag erős is. Kap egy direktszűrőt és már hasít rendesen és még a pirosnál sem vall szégyent! Kivéve ha egy Imprezza ellen akarsz parkettát nyomni...az butaság. Vezettem ilyet már, semmi bajom nem volt vele. Olasz hátrány hogy szeretnek rozsdásodni... Előny hogy viszonylag olcsó alkatrészeket lehet kapni hozzá. Főleg hogy ömlik be az országba az utángyártott Olasz cuccok. ( Faterom autója meg olasz :D ) Rgo tapasztalattal rendelkezem mindd a kettővel hidd el...de egy szóval én a SEAT-ra voksolnék. Meg talán olcsóbb is a Seat...és szebb is mint a 206os!
2011. okt. 31. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Olcsóbb. Én két éve 675ért vettem 110ezer kilóméterrel (ki lett olvasva késöbbiekben a computer és valós). Most már 600ért megkapsz egy jó állapotút belőle.


Második voltam.

2011. nov. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 L.Thomas ***** válasza:

Csakis SEAT nem is kérdés én 8 éve nyúzom 1 cordobám de a motorja még mindig olyan erős mint amikor megvettem..

Olajat szűrőket megkapja akkor hálás egy autó SOHA nem hagyott cserben...

2012. márc. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A Cordoba jobb választás, szerintem a 206-oshoz képest csak előnye van. Ahogy már említették is megbízható, dinamikus vezetés mellett is jól fogyaszt, meg nem lepődik meg ha oda kell lépni egy kicsit.


Az meg, hogy 1.6-os motor kicsi hozzá hülyeség, hiszen a Cordoba nem sokkal nagyobb, mint egy Ibiza, amihez egy 1.4-es motor is tökéletes. Tehát én nyugodt szívvel ajánlom neked az 1-6-os Cordobát. Sok szerencsét!

2012. dec. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!