Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hátrány vagy előny ez?

Hátrány vagy előny ez?

Figyelt kérdés
Nissan Almera 1.5 benzines,9O LE, motorolaj csak 2.7 liter kell.Miért ilyen kevés?Vagy csak nekem furcsa?Volt 1.4-es benzines autóm is,abba valami 3.2 liter motorolaj járt.Ez nagyobb,s mégis kevesebb kell......Mi a magyarázata ennek?Köszönöm előre is a válaszokat,mindenkinek jó autózást kívánok.
2011. okt. 10. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Más motor konstrukció. Annyit rakj bele amennyi kell, ne aszerint hogy régen mennyit kellett egy hasonló motorba.
2011. okt. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Annyit is raktam bele,s nem régebbi,hanem újabb évjáratú volt az 1.4-es.Pontosabban 2oo3-as.A Nissan pedig 2oo2-es...Látom Te sem vagy nálam okosabb ebben a kérdésben,Kedves Első.....De azért kösz a választ.
2011. okt. 10. 20:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez a mennyiség egyáltalán nem kevés. Hasonló méretű utcai motorban 3-4 liter kenőanyag a "normális" mennyiség. A 2,7 liter nem tekinthető kevésnek.

Hogy a nagyobb motorba miért kell kevesebb kenőanyag? Egyrészt az a 100 köbcentiméter nem is olyan sok, ha nem két különböző gyárról lenne szó, akkor akár a blokköntvény is lehetne ugyanaz (lásd a Ladák alacsony és magas blokkjait: mindkettőből ki lehetett hozni +100 köbcentit). Vagyis a nagyobb motornak sem kell feltétlenül több olaj, mert nem egy nagy böhöm háromliteres hathengeresről van szó. Az meg, hogy éppen mennyivel kennek, konstrukciós sajátosság. Ettől a 3 liter körüli űrtartalomtól nem nagyon mozdulnak el, mert egy átlagos 1,4-1,6 literes motor annyi hőt termel, hogy ilyen olajmennyiség mellett még pont jó olajhőmérséklet tartható fenn: nem hevül túl, de eléri a megfelelő viszkozitást.

2011. okt. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért alaptalanul nemkéne lefikázni hogy nem tudok többet.

Ahány márka, ahány típus, majdnem annyiféle motor van, és majdnem mindegyikhez más mennyiségeket írnak elő.

Most az hogy az egyiket úgy tervezték hogy több olaj kell neki az egy dolog, lényegében nem jelent semmit.

2011. okt. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
kakszilajos-nak.Nem fikáztalak,csak azt írtam,amit a hozzászólásodból következtettem.Sajnos a második hozzászólásod megerősítette ezt.....92%-nak köszönöm a részletes választ.Nem vagyok autószerelő,csak autórajongó,ezért furcsáltam ezt a mennyiséget.Japán autóm még nem volt,sajnos ismerőseim körében sem,ezért volt furcsa a 2.7 liter az 1.5 motorba.De az ember amíg él tanul.Köszönöm még egyszer a válaszokat,s ha valakit megsértettem,elnézést.
2011. okt. 10. 21:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Kva kevés nem is fog annyit elmenni mint egy igaz 2000res de 6,5L olaj kell bele 123-as merci
2011. okt. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!