Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek a 272 lovas...

Mi a véleményetek a 272 lovas BMW E60 535d-ről?

Figyelt kérdés

És mennyivel jobb az új motorral szerelt 286 lóerős változat

fogyasztása és váltója?


2011. okt. 31. 11:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az általad kérdezett E60 535d egy nagyon megbízható autó. A kényelemre nem lehet panaszod benne és még megy is rendesen. Mindezek mellett a fékútja is meglepően rövid és a fogyasztása is baráti. Ha akarod elegáns autó, de megfelelő vezetési stílussal meg egy nagyon komoly élmény autó :D A váltója rendben van, jól dolgozik.

Röviden csak ajánlani tudom.

A 272 és 286 lovas között pedig tudtommal semmi különbség, csak kiadtak egy frissített szoftvert amivel már gyárilag 286 lovat tud.

Azt csak zárójelben teszem hozzá, ha kap egy chiptuningot (nem tuning boxot, hanem egyedi motorvezérlő programot) akkor kb 313 lovas lesz, a nyomatéka meg 640nm, azaz nyomatékosabb lesz mint az M5. És még a fogyasztása is csökkenni fog :)

2011. okt. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

akkor fogyasztáskülönbség igazából nincs is a két motor között? és mennyivel jobb a joystick váltó mint a sima?

az az igazság,hogy vásárláson töröm magam csak a 286 lóerős jóval drágább. De ha azt mondod, hogy nincs nagy különbség a fogyasztásuk között akkor a 272 lovassal simán megelégszek :)

2011. okt. 31. 12:14
 3/13 anonim ***** válasza:
Mint írtam a 272 lovas és a 286 lovas ugyan az a motor, csak a gyár csinált egy úgymond javított szoftvert, ennek köszönhető a plusz lóerő többlet. Elvileg ha beviszed egy szervizbe a 272 lóerős Bmw-d és kéred rá a 2010-es szoftvert akkor a tied is 286 lovat fog tudni. Mint írtam én inkább elvinném chiptuningolni, nekem is úgy van, így most 313 lovas és 6,5-7 litert eszik vegyesbe. A váltónál nem tudom, h működés ügyileg van-e különbség, nekem a régebbi fajta van és meg vagyok vele elégedve, szerintem a joystick váltó se lehet rossz :)
2011. okt. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
csak mert gyári adat szerint 1,2 literrel kevesebbet eszik az újszoftveres moci városba csak kiváncsi voltam mi igaz ebből. És ez a chiptuning ami neked van az mibe kerül?
2011. okt. 31. 22:04
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem olyan 110 ezer körül volt pár éve. Picit húzós az ára, de szerintem megéri.
2011. okt. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Az egyik autószerelő ismerősöm nem dijazza ezt az autót miszerint ha valami tönkre megy az rengeteg pénz!


Ja és ha nem lenne m paketos azt utólag lehet rá tenni úgy értem passzolnak a lökhárítók csavarok helye vagy ennél azért bonyolultabb?

És a faceliftes lámpák?

2011. nov. 6. 23:17
 7/13 anonim ***** válasza:

Igaza van az autószerelő ismerősödnek. Viszont ez minden prémium autóra igaz, h drágák az alkatrészek (legyen az BMW, Audi, Mercedes stb.)! Szóval ez hozzá tartozik ha BMW-t akarsz :) Meg azt is hozzátenném, hogy az általad kérdezett E60-as elég megbízható, ha karban van tartva akkor nagyon sokáig elmegy probléma nélkül.

A lámpákat meg a lökhárítókat nem tudom, h lehet-e utólag cserélni. Esetleg menj be egy BMW szalonba és kérdezz utána. Alternatíva lehet még ha valamilyen tuning lökhárítót teszel fel. Pl. hamann-motorsport.hu-n van több féle is.

2011. nov. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Amiket én nézek itt németbe azokba kb 150 ezer km van az még elmegy?
2011. nov. 7. 18:33
 9/13 anonim ***** válasza:
Németbe szerintem bőven jó. Ott nagyon gondosan odafigyelnek rájuk és megkapnak mindent amire szükség van (minőségi olaj, szűrők cseréje, fékbetétek stb.) + az ottani utak nem teszik tönkre a futóművet sem :)
2011. nov. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
még annyit megkérdezhetnék, hogy hol csináltad a chippelést? és ha majd akarok akkor itt megtalálom a cimet amúgy ezektöl a chipptuningtól nem esik vissza a motor élettartalma?
2011. nov. 8. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!