Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2001-es W210-es E270 CDI...

2001-es W210-es E270 CDI Mercedes szervizelése és a 6 sebességes manuális váltójában cserélni kell külön az olajat?

Figyelt kérdés

Nemrég jutottam hozzá az autóhoz és rendbe akarom kapni, hogy ne legyen vele semmi gond. 9 éves az autó, de elvileg soha nem volt hozzá nyúlva.

Kuplungtárcsa se volt rajta cserélve, most jár 180 000 km környékén jár. Miket kell rajta átnézni, kicserélni?

Olajcsere és levegőszűrő csere megvolt, a pollenszűrő folyamatban, mi kellhet még?


2011. nov. 3. 00:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Féktárcsák, fékbetétek, fékrendszer, futómű, ha kell beállítás, üzemanyagszűrő, motorvezérlés (ez szerintem vezérműláncos, de nem tudom pontosan), szíjak, akkumulátor, fagyállós hűtővíz ellenőrzése, gumibakok, kipufogó, annak a tartóbakjai, megmég van pár dolog...


Váltókban általában "örökéletű" olaj van, tehát elég sokat kibírnak mivel a váltóban tényleg minimális kopás van rendeltetésszerű használat esetén. Persze ezt is kell egy meghatározott idő után cserélni, de biztos hogy nem 10k, és nem 100k kilóméterenként, hanem több, és lehet hogy években van mérve nem is kilóméterenként...

2011. nov. 3. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Következő olajcserénél ledobod a váltóból is az olajat és a szűrőt, akkor a következő 150 000kmen nem kell hozzányúlni. Nem nagy összeg, ennyit megéri belefektetni.
2011. nov. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Rendben.


Az miért lehet, hogy az első és a második fokozatot nehezen veszi a váltó illetve hideg motornál kicsit rángat ha csúsztatom a kuplungot?

A rángatás a motor felmelegedésével megszűnik.

Kuplungtárcsa és az olaj csere megoldja a dolgot?

2011. nov. 5. 12:37
 4/8 anonim ***** válasza:
A fokozatok közti nehézkességet szerintem a váltóolajcsere megoldja. A kuplungozás előtt megnézném a rásegítő olajszintjét ( esetleg csere) és a munkahengereket.
2011. nov. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
fékolajat, szervó olajat, hűtővizet is lecserélném a helyedben!! (a fékolajat mindenképp!) Tanács: a márkaszervizeket kerüld el!!) Az olajcserét otthon is el tudod végezni!
2011. nov. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha Pesti vagy, a XXIII.kerületbenben van egy kis szervíz, Mercire vannak szakosodva és nem is drágák. Ha esetleg kell az elérhetőség... ( én a Volvomat hordom oda ).
2011. nov. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én Cegléden lakom, így a pesti szerviz felejtős, de azért köszönöm.

2011. nov. 9. 12:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Mercibe 400.000km kell valto olajat cserelni (ajanlott de nem kotelezo)

Viszont fekolajat 2 evente

2014. aug. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!