Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék nagyon autót építeni...

Szeretnék nagyon autót építeni, de csak az alkatrészeket ismerem, fogalmam sincs, hogy mivel mit kell kezdeni. Tudtok ajánlani nekem valami könyvet vagy weboldalt, ahol leírják hogy hogyan kell egy motort felépíteni?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy veszek egy viszonylag olcsó autót, és a motorját szeretném bütykölgetni. Vennék hozzá alkatrészeket, pl. vennék egy dízel turbós autót, és raknék bele nagyobb turbót, lefúvószelepet, meg ilyeneket.

Szeretnék könyveket, vagy weboldalakat, ahol leírnák azt, hogy hogyan tudok egyedül motort építeni. Vagy esetleg ha rossz motort vásárolok, azt megjavítani...

Végülis az autószerelőknek is kell valamiből tanulniuk és az autótuninggal foglalkozóknak is. Na én ilyesmit keresek, de sehol nem találok! Kérlek segítsetek nekem... Köszi!


2011. nov. 7. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Az ilyet iskolában tanítják ha jól tudom.Még jó, hogy nem agysebész akarsz lenni:-)
2011. nov. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az autószerelők járnak iskolába, mellette gyakorlatra, először így szedik össze az alapvető ismereteket.

A tényleges, normális "tuningoláshoz" pedig alapos ismeretek kellenek. Direktszűrőt és és készregyártott kipufogót bárki fel tud rakni, de mondjuk meghatározni hogy mekkora átmérőjű kipufogó kell egy autó alá az optimálisabb működéshez már kíván némi áramlástani ismeretet.


Ez egy relatíve drága hobbi, mármint hogy csak bütykölési céllal vegyél autót. Ha pedig kezdőként nekiállsz javítani a sajátodat, akkor többet fogsz a garázsban lenni mint az úton, ráadásul el fogsz néha akadni, vagy éppen nem lesz egy alkatrész és emiatt fog állni pl. 2-3 napot a munka.


Szerintem ha csak valamennyi betekintést akarsz nyerni, akkor olvasgasd pl. a zsiguli.hu és hasonló oldalakon a műszaki írásokat/cikkeket, nem kell azonnal az összes pénzedet valami elhanyagolt, szétrohadt roncsba ölni, ami mellesleg az összes szabadidődet és pénzedet elviszi.


Én pl. régi motorokkal foglalkozom a szabadidőmben, szép hobbi, de ha keveset keresnék akkor lehet le kellene róla mondanom átmenetileg. Mert hiába tudom megjavítani, az alkatrészeket nem vagyok képes a pincében legyártani, gépműhely és krómozóműhely sincs itthon, ez mind pénz, pénz és pénz.

2011. nov. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Értem mire gondolsz.

Én úgy fogtam hozzá ehhez annak idelyén ,hogy vettem egy régebbi kocsit. Meg szereztem hozzá nagy harcok árán egy szervízkönyvet. Sokat fórumozgattam a márkatársakkal kérdezgettem jöttek a válaszok. Később már összespanolótam a városbeli márkatársakkal is meg my vip klubb meg minden. Kb annyit tudok a kocsimról már mint a gyártómérnökök. Sőt még azt is mi tipusazonos (vagy akár nem de szükség szerint felhasználható) más tipusból :) sok szerencsét.

2011. nov. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Trabant, Kispolszki, meg hasonló egyszerűbb típusokat szinte alkatrészenként meg lehet tanulni. Legalábbis a fanatikusok szerint. :)
2011. nov. 8. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket!

Az a baj, hogy nekem nincsenek ilyen ismerőseim, még levelet se tudnék írni senkinek. A zsiguli.hu-n vannak hasznos információk, de ennél komolyabban szeretnék ezzel foglalkozni. Tehát, akkor az autószerelőknek nincs semilyen könyvük, csak beülnek órára és jegyzetelgetnek?

Az időmet nem sajnálom rá, szeretnék ezzel komolyabban foglalkozni. Egy könyvet nem tudnátok ajánlani nekem? Amiből az alapokat össze tudom szedni?

Hogy mi mit csinál egy motorral meg hogy mi a következménye annak, aminek....

2011. nov. 8. 18:40
 6/7 anonim ***** válasza:

Az autószerelés meg a motortervezés két külön dolog.

Utóbbit nem fogod tudni otthon elsajátítani. Az már minimum főiskolai, de inkább egyetemi anyag. Könyvet olvasni nem elég hozzá, mert nem fogod megérteni. Csak a matematikai-fizikai alapozás több félév.

2011. nov. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én repülőgépszerelőként végeztem, most egy nagyobbacska vidéki egyetemen csinálom a gépészmérnök képzést járműgépész szakirányon. Körülnézek milyen könyveim maradtak meg, esetleg vannak meg két példányban.


A járműmotorok tervezésének alapja a hőtan, az áramlástan, a mechanika és sok hasonló dolog, ez így elég komoly dolog, összetett és sokáig tart. Ha az alapoktól kezded, akkor célszerű lenne beszerezni valami olyasmi könyvet, ami a motorkerékpárosoknak Ternai Zoltántól "A motorkerékpár". Igaz nem mai kiadvány, de a működés és bizonyos konstrukciók/koncepciók le vannak bennük írva, aminek az elolvasása kárt biztosan nem okoz. Azt hiszem a Ternai könyvekből egész sorozatot adott ki anno a Műszaki Kiadó.

2011. nov. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!