Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Le kellett állni útközben, de...

Le kellett állni útközben, de utána helyre jött. WTF?

Figyelt kérdés
Mentünk a szerpentines úton és egyszer csak elkezd be-be rángni a kocsi. Olyan volt, mintha le akarna fulladni. Az elején még csak 1x-2x néha, aztán már 10-el sem tudtunk menni, mert folyamatosan rángatott. Mikor megálltam le is állt a motor azonnal. Kinyitottam, megnéztem az olajat, rendben volt. A víz 60-70 fok körül. A légszűrőt igazítgattam még meg. Aztán újra próbáltam indítani elég hosszan, de végül beindult és ment mint annak előtte. Azóta nincs probléma, vagy 1x-2x éreztem néha egy rángást. Mi lehetett szerintetek?
2011. nov. 11. 13:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az lehetséges, hogy valami gond volt a légszűrővel vagy a csatlakozásával és nem kapott elég levegőt vagy pont, hogy túl sok levegőt kapott.


Nekem is néha lecsúszik a gumicsonk, ahol a gép a levegőt szívja, ilyenkor 3000 alatti fordulatszámon azonnal le akar fulladni. Vissza kell dugni és megy mint a safhauzen.

2011. nov. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Volt még egy érdekes momentum, amit elfelejtettem leírni. Visszafelé megálltunk mert rosszul lett az egyik utasunk. Megy alapjáraton ahogy kell, aztán egyszer csak felbőg 2000-ig, visszaesik megint 1500-2500. A gázpedálhoz hozzá nem nyúltam.
2011. nov. 11. 13:47
 3/11 anonim ***** válasza:
Ilyen motorfelbőgés a mi kocsinkon is szokott lenni. Üresben van (vagy a kuplung van csutkáig benyomva) és elkezd pörögni a motor. Rángás még nem volt, remélem nem is lesz. Viszont ha valaki tudja mi ennek a spontán motorfelpörgésnek az oka akkor...
2011. nov. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én amúgy az injektorra gyanakszom. Egyik az, hogy ingadozik az alapjárat és hirtelen gázelvételkor nagyon leesik a fordulatszám.
2011. nov. 11. 15:29
 5/11 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne megnézetni a benzinpumpát, ha már kopott az is tud ilyeneket csinálni...

Uccsónak: alapjárati motor a ludas :)

Az meg nem normális üzemmeleg motornál hogy 60-70 fokos, van benne termosztát? 90-100 között kellene ingadoznia terheléstől függően...

2011. nov. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A víz 70 fok körül van. Odakinnt van ugye vagy 5 fok. Megyek 70-80-al, azért hűti rendesen a menetszél a vizet:)
2011. nov. 11. 16:16
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát rosszul gondolod. Ugyanis a motornak az ideális kenés feltételéhez kell az a 90 fok, ekörül olyan viszkozitású az olaj hogy minimálisan kopik a motor.

Ha nincs benne termosztát és úgy hajtod télen, eleve alig fog tudni bemelegedni a motor (hosszabb hidegen járási időt jelent=nagyobb kopást) és menet közben meg túlhűtöd ami miatt szintén rossz lesz a kenés végig, vagy esetleg még károsodhat is a motor. (repedések a nagy hőmérséklet különbségtől akár)

Régebbi autóknál egyszerű megoldásként kartonlapot raktak a hűtő elé, minél nagyobb hidegben annál nagyobb felületet takartak le a hűtőből.

A termosztát meg egy olyan hő alapján nyitó szelep a vízkörben ami típustól függően egy bizonyos hőmérséklet fölött kinyitja a hűtőbe áramló víz útját. Így hidegindításnál hamar bemelegszik, ha meg eléri az üzemi hőfokot kinyit és nem fől meg a motor.

2011. nov. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi, le fogom ellenőrizni.
2011. nov. 11. 20:53
 9/11 anonim ***** válasza:
Milyen autó? Esetleg a légtömegmérőva is lehet gond, annak is hasonló tünetei vannak. Hirtelen megálláskor nem fullad?
2011. nov. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ha jóltudom nincs benne légtömegmérő. Fiat Tipo benzines, központis.
2011. nov. 12. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!