Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ittas vezetésnél ilyenkor mivan?

Ittas vezetésnél ilyenkor mivan?

Figyelt kérdés
Adott egy ittas vezető, aki NAGYON részegen(tehát a 8ezreléket meghaladta tuti a szonda, asszem annyi a minimum) átment két piros lámpán, aztán a rendőr megállította és bilincsben bevitték. De nem vették el bent a jogosítványát, csak csináltak jegyzőkönyvet, meg kapott egy 100-ezres bírságot. Meddig vezethet még, mikor fogják elvenni a jogosítványát? Valamint mennyi lesz még a pénzbírság, mert ha jól tudom a két pirosért jár a százezer forint. Előfordulhat, hogy nem veszik el a jogsiját?
2011. nov. 13. 23:01
 1/5 dizus ***** válasza:
Biztos hogy elveszik,Max azért lehet még nála,mert a helyszínen nem volt nála.Bíróság fog dönteni az ügyben.
2011. nov. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Addig vezethet, amíg a határozatot kézhez nem kapta, és nem telt le a fellebbezési idő!

Szóval megy majd egy határozat, ami ellen ált. 15 napig lehet fellebbezni. Ha ez az idő letelt a határozat jogerőre emelkedik, és attól kezdve tilos vezetni. De olyankor be is kell vinni a jogsit az okmányirodába.

2011. nov. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 dizus ***** válasza:
23%

Első vagyok!

Szerintem nincs semmilyen határozat.A helyszínen ell kell venni,mert bűncselekményt követett el és zéró tolerancia van.Ha megvan az ítélet,utána lehet fellebbezni de addig sem vezethet.A büntetése is attól a naptól számítódik,amikor elkapták és nem az ítélet napjától.A bírság függ attól is hogy van-e munkahelye de valószínű 100e körül.A jogsit min. 1évre veszik el tőle,ha tényleg nagyon részeg volt.

2011. nov. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor tuti a jogsi elvétel, köszönöm.
2011. nov. 14. 12:00
 5/5 anonim ***** válasza:

"Szerintem nincs semmilyen határozat.A helyszínen ell kell venni,mert bűncselekményt követett el és zéró tolerancia van."

Az ittas vezetés alap esetben nem bűncselekmény, hanem szabálysértés!


"Ha megvan az ítélet,utána lehet fellebbezni de addig sem vezethet.A büntetése is attól a naptól számítódik,amikor elkapták és nem az ítélet napjától."

Ítéletet a bíróság hoz, de esetünkben (mivel szabálysértés) a szabálysértési előadó dönt, és ezt határozat formájában közli, ez mint fentebb írtam már a fellebbezési idő lejárta után emelkedik jogerőre, akkortól hatályosak a benne foglaltak.

Nem túl régen volt eltiltásom, ha nagyon kell megkeresem a papírokat és beszkennelem.


Persze van olyan eset, amikor az intézkedő rendőrnek a helyszínen be kell vonnia az engedélyt, de ha nem teszi akkor természetesen lehet vezetni. (Persze nem részegen a helyszínről haza)

2011. nov. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!