Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem indul az autóm, szerintem...

Nem indul az autóm, szerintem lemerült az akkumulátor és azért nem bírja már beindítani. Ilyenkor be kell bikázni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 21. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha tényleg lemerült (semmi reakció, nem teker az önindító, de a lámpák fénye közben kialszik), akkor vagy akkutöltőre teszed és vársz egy kicsit, hogy magához térjen (jó esetben pár perc múlva indítható, de lehet, hogy jólesne neki egy teljes feltöltés), vagy megkérsz valakit, hogy segítsen már bebikázni. Ha nagyon nem megy másképp, meg is lehet tolni, de katalizátoros autók esetében nem javasolják a gyártók.
2011. okt. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha van mivel, akkor lehet.

Ha csak elfelejtetted lekapcsolni a rádiót akkor nyugodtan bikázzátok, viszont ha azért merült le mert nincs töltés (nem működik a generátor valami miatt), akkor célszerűbb lenne először a generátort megnézni.

2011. okt. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
toljátok be nem lesz annak semmi baja ezt csak a szerelők mondogatják . ha így sem működne akkor töltsd fel mielőtt végleg kimerül az akksi aztán jöhet az új. Nálam történt egyszer hogy este hazaértem minden rendben volt ,reggel meg jön a telefon hogy rohanjak garázs nyit kocsiba be nem indul nincs delej ... hát mondom mivan :O , se indítani semmi csak a visszajelző működik . kitoltuk nagy nehezen a 12-tolásra beindult mentem vele fél órát aztán utána vagy beindult vagy nem ,parkolókba lejtőnek lefelé kellet állnom mert egyszer mint a bika beindult valamikor meg se kép se hang ... aztán újat kellett venni mert 2cella tönkrement benne,de hogy mitől azt a mai napig nem tudom
2011. okt. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Attól halt meg a két cella, hogy az akkuk nem örökéletűek. Az ilyen általában egyik pillanatról a másikra következik be: a rázkódástól elenged a cellákat összekötő ólomhíd vagy a lemezekről lehulló massza cellazárlatot okoz.
2011. okt. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!