Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyiket lenne érdemesebb...

Melyiket lenne érdemesebb megvenni?

Figyelt kérdés
BMW e38 740i ről lenne szó, szerintetek manual vagy autómata váltóval éri meg jobban?Igazság szerint az az autómatától azért tartok mert ha az elromlik költségesebb mint a kézi váltó javíttatása...egyébként nem vagyok kocsi nyűvő szóval kímélem a járműveket de egy ilyen mindig is tetszett nekem csak nem tudom eldönteni, valahogy a kézi felé hajlok.Várom az egyéni és értelmes véleményeket/válaszokat.
2011. nov. 14. 01:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Egy ekkora kocsit én csak automatával tudok elképzelni.

Ha elromlik nem kell javítani mert az tényleg drága, olcsóbb venni bele egy bontottat (olyan 80 ezer körül)


Viszont muszáj megkérdeznem, hogy biztosan jól átgondoltad, hogy tudod-e fedezni egy ekkora kocsi fenntartását?

Megkérdezem mert én is beleugrottam kb 2 éve. Vettem egy 2.9-es biturbó Volvot. Kétszer örültem neki. Egyszer mikor megvettem, meg aztán mégegyszer mikor eladtam. A 18 literes fogyasztás finanszírozása eléggé redukálta azt az élvezetet amit a nagy gép okozott.

2011. nov. 14. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nyilván kézi váltóval. Fele annyit fog enni. Első egyébként miért vettél közel 3ezres benzines autót ha tudtad hogy ennyit eszik?
2011. nov. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 dizus ***** válasza:
Mindenképp automatával vedd,tényleg kapsz hozzá olcsó bontottat,ha kell.Viszont csak második autónak ajánlanám,mert nem tudod majd 20alatt tartani fogyasztást.Napi használatra több lesz a negatív élmény(pl.keresztneveden szólítanak a kutasok).Állati jó kocsi,de gondold át mert csak minusszal fogod tudni eladni.
2011. nov. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hmm, értem!Köszi a válaszokat, én is gondoltam rá hogy esetleg ha baja lesz bontóból lehet intézni autómata váltót.De hajlok a manuális felé is, mert megoszlik a vélemény a fogyasztás szempontjából mindkettő felé.A 20literes fogyasztást kicsit sokallom, azt akkor enné meg ha taposnám a gázt.De ismerősöktől ill. interneten véleményüket megnyilvánító személyektől hallottam és olvastam hogy normális közlekedésnél 15l/100km.És egyébként jelenleg 1.6os benzinesem van de ha azt taposom az sem áll meg tíz alatt szóval azt az 1500ft+- benzinkülönbséget ki lehet bírni:)Persze ki hogy áll hozzá...egyénenként változik.De én jobban kedvelem az ilyen járműveket mert hiába veszek 3millió forintért vadonat új autót null kilométerrel amikor az egy átlag jármű sok van belőle és át tekintenek rajta.Ez régebbi bár de hatalmas megjelenése van és tekintélye.Amikor megveszi az ember alaposan át kell nézni mit is vásárol de jobb esetben 1millió forintért nagyon jót kap, és a maradék két millióját már ha van azt kedvére beleölheti és abszolút hibamentes új kinézetűvé varázsolhatja belőle.Ha pedig nem kell akkor marad benzinköltségre és adóra.Várom a további válaszokat!
2011. nov. 14. 15:49
 5/11 dizus ***** válasza:
Látod te írod hogy 1.6=10l taposva,akkor hogy akarsz 4.0-sel eljárni 15l-rel.Falusi alapigazság(régebbi autókra-és én találtam ki),hogy a köbcenti osztva 200-szal adja meg a liter fogyasztást,átlagban.
2011. nov. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ezt az "alapigazságodat" nem tudom mi alapján következtetted ki, de nekem az eddigi össze kocsim megcáfolja azt:)
2011. nov. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 dizus ***** válasza:
Előzőnek!Millyen autó és nálad mennyit fogyasztott?
2011. nov. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Átlagfogyasztást írok és zárójelben írom, hogy a "képleted" szerint mennyit kellet volna fogyasztania.


Ezek voltak/vannak eddig:

2000 Volvo S80 2.5d - 7,5L (12,5)

2001 Volvo S80 2.8i BiTurbo - 18L (14,5)

2002 Audi A6 Quattro 2.5TDI - 6,5L (12,5)

2007 Audi A6 Quattro 3.0TDI - 8,5L (15)

2001 Audi A8 Quattro 3.3TDI - 9L (16,5)

1998 BMW 525TDS - 8L (12,5)

2000 BMW 318i - 6L (9)

1987 VW Golf II 1.6GTD - 5L (8)

1995 Opel Astra 1.7d - 5,5L (8,5)


Egy kivételével az összesnél nagyon fülélő a képleted.

2011. nov. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 dizus ***** válasza:

Én benzines autókról beszéltem,mint ami kérdésben is szerepel.Természetsen az alapigazság egy Számításokkal nem alátámasztott marhaság,de egy átlagot kihoz.Mint írtam régebbi autókra igaz,nem legújabb technikára gondoltam.

A 2.9 Volvó-val egyébként átlagban biztos el lehet járni 14.5-tel.A BMW 318i pedig átlagban biztos inkább 9l mint 6l.Egyébként jó kis autóid voltak!

2011. nov. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekünk pár éve e38 750iL volt a tulajdonuknkban és az autó jellegéhez kizárólag automata passzol. Manuálissal nem komfortos.

A fogyasztását tekintve nem volt vészes, a forgalom ritmusát tartva 15 liter volt az átlag, természetesen az elsö 2-3 hónapban amikor még nyomkodtam neki agyba föbe, akkor benyelte e 20-25 litert.


Én úgy gondolom, hogy ne vegyél ilyen autót, mert a váltó fog utoljára tönkremenni, de addig a sok apró biszbasz meg millónyi szenzor, aminek a felét ki kell cserélni, elviszi egy kissebb lakás árát.

Jó autó, szép nagy, de végtelen sok a hibalehetöség benne és a legkissebb dolgok is 30 ezernél kezdödnek, arról meg nem is beszélve, hogy nem 185/60-as gumik kellenek rá, hanem minimum 225-235...


Megvenni nem sok, de fenntartani......

2011. nov. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!