Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Vectra A van és a kilómét...

Opel Vectra A van és a kilóméter óra 10 KM/h val többet mutat. Szóval 60-al megyek akkor valójában az 50. Ez biztos mivel már többször teszteltem más autóval és GPS-el is. Mi lehet a hiba, hogyan oldható meg? A kocsi alatt 195/65R14-es gumi van.

Figyelt kérdés
2011. nov. 14. 08:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Nincs hiba. A legtöbb autó többet mutat a kelleténél.

A gyártóknak elő van írva, hogy mennyit tévedhetnek, természetesen csak felfele :)

2011. nov. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Biztonsági okokból minden kocsi gyárilag 8-10%-al többet mutat mint a válós.

Persze a kerék és a gumi méret is befolyásolja, de lehet csak szimplán a gyári eltérésről van nálad szó.

2011. nov. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Te még szerencsés vagy.. nekem a 460-as Volvom mutatott 80km/h-t miközben 90-el mentem, akkor még nemigen volt GPS amivel ellenőrizni tudtam volna..
2011. nov. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen mindenkinek a válaszokat.már csak az lenne a kérdésem hogy akkor a fordulatszám is rosszat mutat? Akkor 90nél 5ösbe nem 2ezer a fordulatszám?
2011. nov. 14. 21:32
 5/5 anonim ***** válasza:
A fordulatszám az nem ennek a függvénye. Óra szerint 90-el kerékmérettől függetlenül mindig annyit fog mutatni ötödikben, mivel a fordulatszámot azt nem a kerékről veszi, hanem egy jeladóról (gyújtás, főtengely vagy vezérműtengely). Tehát ha a gyári méretnél kisebb kerék van fent, akkor óra szerint 90-el mész, a valóságban mondjuk 80-al, ha nagyobb kerék van fent, akkor 100-al mész óra szerint 90-nél (ez csak egy sarkított példa) de a motor fordulatszáma óra szerint 90-nél mindig 2000 marad.
2013. máj. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!