Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Heló! Azt hallottam, hogy...

Heló! Azt hallottam, hogy télre nem ajánlatos a sportlégszűrő mert "dadog" tőle a motor. Ebből mi igaz? Amúgy egy 1,6os,16szelepes,99es évjáratú benzines fiat bravaról van szó.

Figyelt kérdés
2011. nov. 15. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha csak nem versenyzésre zárt versenypályán használod, akkor minden időben értelmetlen használni, mert csak hátrányod lesz belőle.
2011. nov. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én erről a dadogós témáról még nem hallottam. A sport légszűrő azon a + 2-3 lóerőn kívül semmire nem jó. Ugye az egyértelmű, hogy a sport légszűrőn keresztül több levegő jut a motorba. Ebből kiindulva, ugye télen nehezebben melegszik fel a motor, mivel beszívja a hideg levegőt és ugyebár a hideg motor jobban is kopik és többet is fogyaszt, mint egy üzemmeleg. A másik hátránya az, hogy nem szűri meg olyan jól a levegőt mint hagyományos társai ezáltal sokkal több szennyeződést szív a motorba, ami egy idő után nem biztos hogy jót tesz neki.
2011. nov. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ebből nem igazán igaz semmi sem. A sport légszűrőn picivel több levegő képes átáramlani mint a gyárin. Nem fog dadogni, ha pedig jó a termosztátod akkor bemelegedni is ugyan olyan hamar fog mint a gyárival.
2011. nov. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Madartejlight ***** válasza:

A dadogás attól lehet hogy a sportlégszűrőn át télen sokkal több nagyon hideg levegőt tud szívni ezért nehezen melegszik a motor ami a jéghideg levegőtől lehet hogy dadog.

(Dízelek szoktak inkább kínlódni télen)

2013. szept. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!