Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A minap vásároltam egy használ...

A minap vásároltam egy használt autót, az eladó pozitívumként említette, hogy a motor frissen Slick-50-el kezelt. Ennek most örüljek, vagy kezdjek aggódni, hogy egy széthajtott, motorgenerálra érett autót vettem?

Figyelt kérdés

A termékismertetőben ez áll:"A PFTE bevonat 300km megtétele után kezdi éreztetni hatását. Az optimális hatás azonban csak 5000km megtétele után várható!"

Vajon mit fogok tapasztalni kb. 1 év múlva?


2011. nov. 17. 17:28
 1/5 Hokonbaszlak ***** válasza:
1 év múlva nagyon szegény leszel ez az autó elviszi az összes pénzed.
2011. nov. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 atilis ***** válasza:

Nem biztos, hogy árt, de nem is hasnyál.

Szóval az autó gyárak, és az adalékgyártók már évtizedes vitában vannak egymással. Egyes tesztek és magas tudású szerelők szerint nagyon jó, mások szerint csak felesleges pénzkidobás, egyesek szerint meg árthat az autónak.

Ha az én véleményemet kérdezed, akkor, ha valóbban annyira jót tenne az autóknak, akkor gondolom gyári előírás lenne, vagy már gyárilag úgy jönnének ki az autók, hogy bennük van a cucc, de eddig egy olyan gyártó sincs, aki felvállalná ezt, gondolom, mert félek, hogy óriásit esne a presztízsük.

Sajnos a kereskedőkben nem szabad megbízni, mert nagyon kevés, vagy inkább egy becsületes nincs köztük. Ha ezzel próbált elfedni valami hibát, és később kiderül, nem valószínű, hogy ki fogja fizetni. De az is lehet, hogy tényleg nem volt ezzel semmi hátsó gondolata. Az biztos, hogy beleönteni egy kis cuccot sokkal könnyebb, és pláne olcsóbb, mint megcsináltatni.

2011. nov. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

Nem kell besz@rni. Egy motor azert nem esik szét olyan könnyen. Céges ford 2000cm3 diesel olajcsere 35ezrenként 15ezer helyett, 12 gazdás ütve vágva. 260,000 kilóméter van benne és csak fékfelújítás volt és kerékcsapágy kellett bele. Meg szűrő meg a satöbbi kötelező kacat.

Na. Persze el lehet intézni egy motort de attól hogy mondjuk 260,000 kilóméter van benne még nem fog kikönyökölni a hajtókar. Adalékokkal nagy hatást lehet elérni. Minőségivel persze, és nem olyannal amit még 1994-ben fejlesztettek. A minőségi nem drágát jelent. Üdv: egy szerelő

2011. nov. 18. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 sport_szelet válasza:
A Slick-50 az teljesen jó, nemrég én teljesen véletlenül próbáltam ki, találtam a garázsban egy legalább tíz éve ott porosodó dobozzal a polc alján, és mivel olajcsere utan midnig szoktam tenni bele valami adalékot, ált. valamilyen un. méz jellegűt, STP vag valami hasonló márkát, de most nem volt kéznél, viszont körülnézve ezt találtam. Az autó egy 23 éves 1.7D Opel Vectra,20 éve nálunk, 300.000 km, gyárilag 57 lóerős (abból ugye csak vesztett) és olajcsere (8-9.000 km-ként) elött már nagyon nehézkesen ment. Fina 10W-40-es diesel olaj szokott lenni benne, most is azt kapott, nyilván már olajcsere után jobb lett, de pár nappal késöbb öntöttem bele egy teljes flakon slick50-et, (még a régi fém dobozos)és azóta tényleg a leírásnak megfelelően pár száz km megtétele után érezhető a hatása!! Érezhetően jobban megy az autó, könnyebben pörög a motor, mintha eddig le lett volna fojtva.. Hitelesnek gondolom a véleményem, mert egy 50 lóerő körüli teljesíménynél valóban érezhetö pár %-nyi könnyebbség is, 100-120 lóerőnél szerintem legfeljebb pszichés hatása lehet :)
2012. febr. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van egy 92-es Passatom 1.8 benzin-gáz. Most 1.3 millio km. van benne, oktatókocsi, ebből 1 milla gázzal. A motor olajat nem fogyaszt, cserék közt nem kell utántölteni. A motor 1 évenként Slick 50-et kapott.a kopás ott megállt. Ez az anyag rossz motort nem állít helyre, arra találták ki, hogy a surlódást minimálisra csökkentse, hogy a motorlövést kapott harcjárművek olaj nélkül elérjék a saját területet. 85-ig cocom listás volt csak utána exportálhatták. Én azóta használom minden járművemben, Skodától vw-ig csak jót tudok mondani róla.Sajnos manapság már nehezen kapható, az agyonreklámozott de nem sokat érő termékek kiszorították a piacról, nem is ismerik a legtöbben.
2014. aug. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!